رادیو و تلویزیون

آتیلا پسیانی ۲ نقش در یک سریال

سعید رحمانی ـ نویسنده سریال «گمگشته» ـ به کارگردانی رامبد جوان با انتشار ویدئویی از بازی آتیلا پسیانی در این مجموعه، خاطراتی از این بازیگر فقید را که در دو نقش ظاهر شده بود، بازگو کرد.

به گزارش روزنه هنر، سعید رحمانی، نویسنده «گمگشته» درباره حضور آتیلا پسیانی در این مجموعه که از آن به عنوان نخستین سریال‌های ماه رمضانی تلویزیون یاد می‌شود، یادآور شد: موقع نگارش «گمگشته» می‌دانستیم که بازی در نقش اصلی که در واقع دو کاراکتر بود کار هر کسی نیست و آتیلا عالی بود. می‌گفت «فکر نکن دو نقش نوشتی! باید چند نقش بازی کنم، یکی کریم، دومی جلال، سومی کریمی که داره ادای جلال رو در میاره و آخری کریمی که رفته رفته خود جلال شده». آتیلا پسیانی نه فقط یک آرتیست که یک جنتلمن بود. حیف شد. روحش در آرامش.

این فیلمنامه‌نویس نوشته است: وقتی رامبد خبر داد که نقش اول «گمگشته» را آتیلا بازی می‌کند، خیلی خوشحال شدیم. بعد از «محله بروبیا» و «محله بهداشت» بر صفحه‌ی تلویزیون، از سال ۶۶ روی صحنه‌ی تئاتر دنبالش می‌کردم و اولین کاری که از او در مقام کارگردان دیدم چهار نمایش تک پرده‌ای از چخوف بود که کارگردانی مشترک با فرشید زارعی‌فرد داشت.

رحمانی درباره انتخاب آتیلا پسیانی در سریال «گمگشته» آورده است: وقتی در پشت صحنه‌ی «گمگشته» گفتم که این نمایش را دیده‌ام، هیجان‌زده شد. سال ۷۰ «آئورا» را کارگردانی کرد بر اساس داستانی از کارلوس فوئنتس که طی چند ماه دو بار اجرا شد و هر دو را با بازی مرحومه جمله شیخی و مرحوم احمد آقالو دیدم. ‌ستاره که آن زمان شش ساله بود در هر دو اجرا، فوق‌العاده بود؛ البته با دو تفاوت در این دو اجرا! در اجرای اول ستاره با موهای بلندِ طلایی‌اش روی صحنه بود و در اجرای دوم، چند ماه بعد، روسری، آن موهای قشنگ را پوشانده بود. آتیلا با شنیدن این خاطره خندید و به این سؤالِ سالیان جواب داد که «بین دو اجرا، گفته بودن که هر چند ۹ سالش نشده ولی موهاش قشنگه، باید بپوشونین».

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا