موسیقی و تجسمی

مرجان شکری با «اشراق پروانه‌‌ها» در گالری آریانا

نمایشگاه نقاشی‌های پروانه شکری با عنوان «اشراق پروانه‌‌ها» تا ۲۴ آذرماه در گالری آریانا برپاست.

به گزارش روزنه هنر، «اشراق پروانه‌ها»عنوان نمایشگاه مرجان شکری است. او در این رویداد هنری ۱۷ نقاشی، ویدئو آرت و اینستالیشن را به نمایش گذاشته‌است.

مرجان شکری که در نقاشی‌هایش ساحت‌های وسیعی از تعابیر متافیزیکی عارفانه و شاعرانه را توصیف کرده است، تازه‌ترین مجموعه آثارش را با محوریت پروانه‌ها به نمایش گذاشته است؛ آثاری که بر همان بنیان اندیشگی اما لحظه‌های تصویری متفاوتی دارد.

مرجان شکری متول۱۳۶۱است و نقاشی را از سال ۱۳۸۰به طور حرفه‌ای شروع کرده و تاکنون آثارش در بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی و ‌انفرادی داخل و خارج از ایران به نمایش گذاشته است.

زنده‌یاد هادی سیف، هنر شناس و منتقد؛ شکری را نقاش صاحب استقلال ذهن و اندیشه توصیف کرده و معتقد بود آثار او چشم دل را باز می‌کند و به نگاه بیننده وسعت می‌بخشد.

احمدرضا دالوند دیگر منتقد صاحب قلم نیز در نوشتاری آثار مرجان شکری را فراتر از نقاشی ناب انتزاعی توصیف کرده است.

مرجان شکری دنیا ماورا ‌فیزیک کوانتوم را با رنگ‌ها به مخاطب نشان می‌دهد.

اما آنچه در تمام این قریب به دو دهه بر نقاشی‌های مرجان شکری رفته است را شاید بتوان با نوعی سماع نقاشانه وصف کرد. مخاطبی که در آثار او غور کند با کشف و شهودی هم داستان می‌شود که سراسر آرامش است و دیدار یار.

نمایشگاه «اشراق پروانه‌‌ها» تا ۲۴ آذرماه در گالری آریانا واقع در تهران، خیابان الهیه، انتهای خیابان مریم شرقی، ابتدای فرشته پلاک ۹ میزبان علاقه‌مندان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا