موسیقی و تجسمی

افتتاح سه و پایان یک نمایشگاه

جمعه ۲۴ آذر ماه نمایشگاه‌های «گلستانم آرزوست»، «سه.یک» و «از آن روز که رفتی» آغاز خواهند شد؛ نمایشگاه «اشراق پروانه‌ها» اما همان روز به پایان خواهد رسید.

به گزارش روزنه هنر، نمایشگاه آثار گیزلا وارگا سینایی با عنوان «گلستانم آرزوست» سیری در گل و مرغ را به تصویر می‌کشد. این نمایشگاه قرار است از جمعه ۲۴ آذر تا پنج شنبه ۳۰ آذر از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری هو برقرار باشد.

گالری هو در مکانی جدید و پس از مدتی توقف فعالیت به خاطر جابه جایی با آثار این هنرمند بازگشایی خواهد شد.

مکان جدید این گالری در کریمخان، ویلا، خسرو، پلاک ۲۹، طبقه همکف واقع شده است.

گالری هو یکشنبه تا پنجشنبه قابل بازدید است.

نمایشگاه «سه.یک» هم با آثاری از احسان ارجمند، مهدی راحمی و دنیا رستمی در گالری «استخر» از زیرمجموعه‌ پروژه‌های آرتیبیشن به نمایش گذاشته خواهد شد.

این مجموعه آثار به کیوریتوری غزاله نقیبی و با هدف مروری بر آنچه از هنرمندان معاصر و نوگرا در چند سال اخیر رخ داده، شکل گرفته است.

۳/۱ نخستین دوره از مجموعه‌ نمایشگاه‌هایی است که با آثاری از سه هنرمند در هر فصل برگزار می‌شود.

در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده:

« در گروه اول احسان ارجمند، مهدی راحمی و دنیا رستمی با آثاری فیگوراتیو، مفهوم محوری رنج و هستی انسان را به نمایش می‌گذارند.

آنچه در آثار مهدی راحمی با تمرکز بر طراحی رخ داده در آثار احسان ارجمند نیز با مفهومی نزدیک به  همان شرایط انسانی و رهایی رنگ‌ها بر بوم توام شده است.

رستمی نیز ترس، رویا و نمادها را در آثارش و از میان آبی‌ها گذر می‌دهد و از این روست که هر سه هنرمند را در مسیری از دردهای انسان می‌بینیم.
این درد هر بار به رنگی و در بدنی بزرگ یا کوچک و با انسان‌هایی در موقعیتی خاص به نحوی معنادار شکل گرفته است.

در هر فصل از نمایشگاه‌های سری سه ما با عنوان سه.یک یا همان ۱/۳ در صدد نگاه به اشتراکات هنرمندان و دغدغه‌های آن‌ها هستیم و به این بهانه رشد بازار هنرمند را نیز مد نظر داریم. پاییز را با سه.یک و مروری بر آثار احسان ارجمند، مهدی راحمی و دنیا رستمی پشت سر می‌گذاریم».

علاقه‌مندان به بازدید از این نمایش گروهی می‌توانند از روز جمعه ۲۴ آذر تا یکشنبه ۳ دی ماه به گالری استخر به نشانی: خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، کوچه رضایی، ایوان ربط، پلاک ۶ مراجعه کنند.

«از آن روز که رفتی» در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران

خانه هنرمندان ایران نیز به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) یک نمایشگاه محیطی عکس برپا کرده است.

بر همین اساس قرار است «از آن روز که رفتی» با ۲۰ عکس از آثار حمزه اولیازاده ـ استاد دانشگاه و عکاس سینما، تئاتر و رسانه ـ در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شود.

این نمایشگاه عصر جمعه ۲۴ آذر ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود و به مدت ۱۰ روز میزبان مخاطبان خواهد بود.

گالری محیطی خانه هنرمندان ایران مقابل این خانه، در ضلع جنوبی بوستان هنرمندان واقع است.

پرواز پروانه‌ها در گالری آریانا
این روزها نمایشگاه نقاشی «اشراق پروانه‌ها» هم در گالری آریانا برپاست.

این نمایشگاه تا تا ۲۴ آذرماه ادامه خواهد داشت. «اشراق پروانه‌ها»عنوان نمایشگاه مرجان شکری است. او در این رویداد هنری ۱۷ نقاشی، ویدئو آرت و اینستالیشن را به نمایش گذاشته‌است.
این هنرمند تازه ترین مجموعه آثارش را با محوریت پروانه ها به نمایش گذاشته است.

مرجان شکری متولد ۱۳۶۱است و تاکنون آثارش در بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی و ‌انفرادی داخل و خارج از ایران به نمایش گذاشته است.

نمایشگاه اشراق پروانه‌ها تا ۲۴ آذرماه در گالری آریانا واقع در تهران، خیابان الهیه، انتهای خیابان مریم شرقی، ابتدای فرشته پلاک ۹ میزبان علاقه‌مندان است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا