تئاتر

خبرهایی از تازه‌ترین اجراهای مکتب تهران

۵ نمایش از آثار شرکت‌کننده در یازدهمین فستیوال مکتب تهران روی صحنه می‌روند.

به گزارش روزنه هنر، طی این سری اجراها نمایشنامه‌هایی از ماتئی ویسنی‌یک، بهرام بیضایی، هارولد پینتر و جلال تهرانی روی صحنه می‌روند.

شاگردان جلال تهرانی بعد از تجربه فستیوال زیر نظر این نویسنده وکارگردان آثار خود را اجرا می‌کنند.

این سری اجراها با نمایش «ترس از مکان‌های شلوغ» به کارگردانی هانیه کاراندیش و بازی هستی حیاتی و پگاه نوربخش آغاز می‌شود که از ۲۶ آذر تا ۱۰ دی ساعت ۱۷ روی صحنه می‌رود.

اجرای بعدی از ۱۱ دی تا ۲۵ دی و متن «اژدهاک» بهرام بیضایی است. این اجرا به کارگردانی ریحانه لطفی و بازی حسن فضلی روی صحنه خواهد رفت.

اجرای سوم، «خاکستر به خاکستر» نوشته هارولد پینتر به کارگردانی هانیه کاراندیش است که با بازی حانیه دلدار و حمیدرضا بداغی روی صحنه خواهد رفت. این اجرا از ۲۶ دی تا ۱۰ بهمن روی صحنه است.

در اجرای چهارم «تک سلولی‌ها» نوشته جلال تهرانی از ۱۱ تا ۲۵ بهمن به کارگردانی علیرضا اسحاق حسینی و بازی حسن برجکی و عباس نورمحمدی راس ساعت ۱۷ اجرا می‌شود.

این سری اجراها با نمایش «نقره‌ای» نوشته جلال تهرانی به کارگردانی محمدصادق پیمانفر و بازی ساناز پوردشتی و حسن برجکی به پایان می‌رسد. این نمایش از ۲۶ بهمن تا ۱۰ اسفند اجرا خواهد شد.

این ۵ اجرا نتیجه یازدهمین فستیوال مکتب تهران است که در شهرزاد روی صحنه می‌روند. نخستین بار است که اجراهای فستیوال‌های مکتب تهران در سالنی غیر از سالن خود مجموعه اجرا می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا