تئاتر

جزئیات ایجاد حریم برای تئاترشهر/ تحقق مطالبه چندین ساله هنرمندان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ساماندهی مجموعه تئاترشهر گفت: شنبه- دوم دی ماه- مراسم ویژه‌ای در محوطه این مجموعه برگزار می‌شود و حریمی برای آن ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش روزنه هنر، محمدمهدی اسماعیلی چهارشنبه- ۲۹ آذرماه- پس از جلسه امروز هیات دولت اظهارداشت: شنبه مراسم ویژه‌ای در محوطه تئاتر شهر برگزار می‌شود و حریمی در این مجموعه ایجاد خواهیم کرد که بازطراحی مهندسی نیز در مجموعه تئاترشهر صورت گرفته است.

پیش از این رضا کیانیان بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون درباره ساخت و سازهای حوالی ایستگاه مترو مجموعه‌ی تئاتر شهر در روایتی گفته بود:

«در آن دوره، تمام هنرمندان تئاتر و حتی زنده‌یاد آقای سمندریان در مجموعه‌ تئاتر شهر جمع شدیم و از شهرداری و مسوولان مترو خواستیم تا این ایستگاه را در حریم تئاتر شهر نسازند.

بازسازی مجموعه‌ تئاترشهر در سال ۶۸ بدون در نظر گرفتن معماری و ساختار بیرونی و درونی تئاترشهر اتفاق افتاد. در واقع، یک طراحی ارزان‌قیمت و بازاری را به این بنا تحمیل کردند و به وجهه‌ هنری آن ضربه زدند که ضربه‌ای به روح تئاترشهر بود.

در خبرها شنیده‌ام که این روزها مهندسان مشغول تعمیر تئاتر شهر هستند. معتقدم اگر مرکز هنرهای نمایشی این اثر حفاظت‌شده و ثبت ملی را به شهرداری بسپارد، شهرداری می‌تواند آن را براساس نقشه‌هایی که تئاترشهر بر مبنای آن ساخته شده، تعمیر و بازسازی کند تا معماری داخلی این بنای هنری حفظ شود.

همچنین می‌تواند آن بخش‌هایی را که سال ۶۸ به تئاتر شهر تحمیل شدند و زیبایی آن را خدشه‌دار کردند، پاک کند و وقتی مجموعه آماده شد، آن را به مرکز هنرهای نمایشی بسپارد.

از طرفی می‌توان این پارک را به پارک «نمایش» تبدیل کرد؛ آمفی‌تئاترهای کوچک و روباز با سقف‌های متحرک در آن ایجاد کرد که حتی زمستان هم فعال باشند.»

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا