رادیو و تلویزیون

برنامه “به رسم بهار” و بررسی سنت های دینی و مذهبی

«به رسم بهار» کاری از شبکه رادیویی سلامت است که در ایام نوروز از ساعت ۱۰ صبح با رویکرد بزرگداشت نوروز، صله رحم و پرداختن به آداب نوروز و سنت های ارزنده روی آنتن می رود.

به گزارش روزنه هنر، سولماز عطایی، یکی از تهیه کننده های برنامه “به رسم بهار” گفت: ویژه برنامه به رسم بهار به مناسبت تقارن ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید نوروز از ساعت ۱۰ صبح به مدت دو ساعت تقدیم مخاطبان می شود. برجسته سازی تقارن دو بهار ماه رمضان و عید نوروز از جمله اهداف این ویژه برنامه است که با رویکرد نوروزی و احترام به بزرگتر ها، صله رحم و دید و بازدید روی آنتن رادیو سلامت می رود.بزرگداشت نوروز و پرداختن به آداب نوروز و سنت‌های ارزنده از دیگر رویکردهای که در این برنامه دنبال می شود.
تهیه کننده برنامه در ادامه افزود: به رسم بهار ویژه برنامه صبحگاهی نوروز رادیو سلامت که با بخش های متنوع به بزرگداشت نوروز می پردازد. پرداختن به آداب نوروز و سنت های ارزنده و همچنین پرداختن به سنت های دینی و مذهبی در ماه بهار دلها رمضان از جمله بخش های مهم برنامه است.
وی ادامه داد:داستان نمایشی برنامه این طور شروع می شود که مجری برنامه در تعطیلات نوروزی سرکار حضور دارد و پدر بزرگ و مادر بزرگ خود را هم به محل کار می آورد که همراهی بابا غیور و نه نه سرور در برنامه دستمایه اتفاقاتی در استودیو رادیو سلامت می شود.
وی معتقد است: آیین های همگانی و ملی بیشترین نقش را در انسجام اجتماعی یک جامعه چند فرهنگی و قومی را دارد. در این برنامه بازیگران رضا شجاعی و فرانک رفیعی رنگ و بوی بخشیده اند و لحظات شادی را برای مخاطبان رقم می زنند.
تهیه کننده برنامه سولماز عطایی و سهیلا باقری، گوینده مسعود خواجه وند و بازیگران رضا شجاعی و فرانک رفیعی از جمله عواملی هستند که با این برنامه همکاری می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا