تئاتر

ادعای عجیب یک کودک در «او کیست؟»/ از ترس و خنده تا گریه و اندوه

نمایش «او کیست؟» به کارگردانی ارس راد که به موضوع ادعای عجیب یک کودک می پردازد روزهای پایانی هفته در ۲ نوبت روی صحنه تماشاخانه سیمرغ می‌رود.

به گزارش روزنه هنر، نمایش «او کیست؟» به نویسندگی و کارگردانی ارس راد از ۷ اسفند ماه اجرای خود را در تماشاخانه سیمرغ بنیاد بی دل دهلوی آغاز کرده است.

اجرای این اثر نمایشی که قرار بود تا ۲۳ اسفند روی صحنه باشد تا جمعه ۲۶ اسفند تمدید شده است. البته نمایش در روزهای ۲۵ و ۲۶ اسفند در ۲ نوبت ۱۷ و ۱۹:۳۰ اجرا خواهد شد.

ارس راد درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی عنوان کرد: در این نمایش به نورپردازی، صدا و انتخاب موسیقی بسیار توجه شده و می‌توانم بگویم که این عناصر از نقاط قوت «او کیست؟» هستند. از دیگر ویژگی‌های نمایش می‌توان به تلفیق چند سبک اجرایی و همچنین القای حس‌های گوناگون از ترس و خنده گرفته تا گریه و غم به مخاطب، اشاره کرد.

وی درباره میزان استقبال از نمایش گفت: با اجرای این نمایش توانستیم جزو سه نمایش پرفروش در سامانه تیوال باشیم، هرچند که هفته اول اجرا حدود دو سوم سالن پر بود اما در ادامه استقبال خوبی از نمایش شد و اخیراً کلیه بلیت‌های کار به فروش می‌رسد تا نمایش ما پس از «پرده‌خانه» گلاب آدینه و «کافه عشقی» سید جلال الدین دری سومین نمایش پرفروش هفته سوم اسفند باشد و همین مساله سبب شد تا اجرای نمایش را تا ۲۶ اسفند تمدید کنیم.

در توضیح این اجرای نمایشی آمده است: نمایش «او کیست؟» اثری سوررئالیستی درباره انسجام خانواده و تأثیر روابط سالم در رشد شخصی اعضای خانواده است. داستان ما در تخیلات پدر خانواده شکل می‌گیرد؛ پسری به همراه دوستش وارد خانه می‌شود و ادعا می‌کند که نوه آن خانواده است، ولی هیچکس او را نمی‌شناسد. در اولین مواجه با خلاصه داستان این نمایش مخاطب به یاد فیلم birth اثری از جاناتان گلیزر می‌افتد. داستاتی که تمرکزش روی حواشی حضور کودکی است ادعای عجیبی دارد و این ادعا داستان‌هایی را به همراه دارد.

بازیگران این اثر نمایشی (به ترتیب ورود به صحنه) حسین مقصودی، حسین بابایی چم علیشاهی، فرنوش قره کولچیان، حجت خراسانی،
علیرضا ابراهیمی، ارس راد، فرناز فرامرزی، پریا پورفرامرزی هستند.

دیگر عوامل «او کیست؟» عبارتند از دستیار کارگردان: پلاریس علیزاده، منشی صحنه: پریا پورفرامرزی، طراح گریم: تیارا صیادی، طراح نور: حجت خراسانی، طراح صحنه: حسین بابایی چم علیشاهی، آنا باقری مجد، عکاس و فیلمبردار: علیرضا جعفری، محمد سعید جابری، طراح لباس: پلاریس علیزاده، روابط عمومی: مهرگان زاهدی.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا