رادیو و تلویزیون

«حسن کچل» نوروز در رادیو نمایش شنیدنی می‌شود

رادیو نمایش امسال با گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد علی حاتمی، نسخه نمایش رادیویی «حسن کچل» را روی آنتن می‌برد.

به گزارش روزنه هنر، محمد پورحسن که تنظیم رادیویی و کارگردانی نمایش رادیویی «حسن کچل» را بر عهده دارد گفت: نمایش رادیویی «حسن کچل» را بر اساس نمایشنامه و فیلمنامه زنده یاد علی حاتمی نوشته‌ام و تغییراتی در صحنه‌های نمایشی این اثر ایجاد کردم تا شکل رادیویی آن برای شنوندگان باورپذیر شود.

وی افزود: «حسن کچل» یکی از قوی ترین آثار زنده یاد علی حاتمی است که در واقع مهر استاندارد موزیکال آثار ادبیات نمایشی ایران را در خود دارد.

نمایش موزیکال رادیویی «حسن کچل» به نویسندگی و کارگردانی محمد پورحسن، تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، صدابرداری مجید آیینه، افکتوری نرگس موسی پور، بازیگری محسن بهرامی در نقش حسن کچل، محمدآقا محمدی در نقش همزاد و شاعرو حکیم باشی، نازنین مهیمنی در نقش چهل گیس، علی میلانی در نقش پدرچهل گیس، شمسی صادقی در نقش مادرحسن کچل، فرشید صمدی پور در نقش حسین کچل، عباس توفیقی در نقش پهلوان، محمد شریفی مقدم در نقش دیو و تعداد دیگری از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تهیه و تولید شده است.

همچنین فردین لاهورپور، سمیه عباسی، کاوه آهنگرانی، میلاد شکری و نرگس موسیپور نوازندگی نمایش رادیویی «حسن کچل» را بر عهده داشتند.

«حسن کچل» ۲۹ اسفند، ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه به رادیو نمایش می‌آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا