موسیقی و تجسمی

«سیاه بازی» در گالری

نمایش انفرادی از آثار روزبه نعمتی‌شریف با عنوان «سیاه‌بازی» در گالری «سو» به نمایش درمی‌آید.
به گزارش روزنه هنر، در این نمایشگاه حجم‌هایی از این هنرمند با نگاه انتقادی نسبت به فضای اجتماعی شکل گرفته است. آثار او معمولا با شگفتی مخاطب در رنگ و فرم همراه بوده است.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «مجموعه پیش‌رو با به‌کارگیری امکانات بیانی خاص هر یک در مدیوم‌های مجسمه، نقاشی، کولاژ و چیدمان می‌کوشد در میان تکثر رسانه‌ای به وحدتی فرمی و معنایی دست یابد. در این میان سیاه (مبارک) به عنوان نماینده عامه احضار می‌شود تا نقش تاریخی معاصر خود را در غالب خصایص ذاتی خویش همچون شوخ طبعی، جسارت و گفتار طنزآلود با رویکردی انتقادی به موضوعات اجتماعی، عاطفی و حتی تاریخی ایفا کند.»

درباره مسیر هنری روزبه نعمتی‌شریف می‌توان گفت «روزبه نعمتی‌شریف (متولد ١٣۵٩، تهران، ایران)، لیسانس طراحی صنعتی و کارشناس ارشد پژوهش هنر از دانشگاه هنر تهران است. آثار او در چهار سال گذشته با تمرکز بر مجسمه، نقش برجسته و نقاشی خلق شده‌اند.

این هنرمند در آخرین آثار خود به سراغ مساله سنت دراماتیک و نگاه انتقادی در هنر سنتی رفته و در قالب‌های (کنشگرانه، کنش‌پذیرانه وسیستماتیک) به بررسی شخصیت دراماتیک سیاه در نمایش‌های عروسکی می‌پردازد. وی در تلاش است تا با ایجاد لایه‌های میان متنی بین عناصر تصویری و تصاویر نیمه برجسته وجهه معاصرِ این شخصیت انتقادی را بازسازی کند. وجه انتقادی و پرسشگرانه به همراه تکنیک و پرداختی امروزی، نگاهی معاصر و منحصر به فرد را به آثار او می‌دهد.

«سیاه بازی» از روز جمعه در تاریخ اول اردیبهشت تا سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت در گالری معاصر سو به آدرس: نجات الهی (ویلا)، سمیه، پورموسی، پلاک ٣٠، گالری سو برگزار می‌شود. گالری هر روز ۱۶ تا ۲۰ و ‎سایر روزها ۱۲ تا ۱۹ به روی علاقه‌مندان باز است. البته شنبه‌ها مجموعه‌ی معاصر سو تعطیل است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا