موسیقی و تجسمی

معرفی داوران جایزه بین‌المللی «عکس پنج»

داوران چهارمین دوره جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس پنج» معرفی شدند.

به گزارش روزنه هنر، مهدی شادی‌زاده _ دبیر جشنواره جایزه بین المللی «عکس پنج» _ گفت: چهارمین دوره این جشنواره مانند هر سال یکم تیر ماه سال جاری همزمان با سالروز تولد عباس کیارستمی برگزار می‌شود. سه دوره قبلی در موزه سینما برگزار شد اما بنا به دلایلی تصمیم گرفتیم افتتاحیه این دوره در مکان دیگری برگزار شود که به زودی محل دقیق برگزاری و برنامه‌های ویژه آن اعلام می‌شود.

دبیر جشنواره بین‌المللی «عکس پنج» در ادامه بیان کرد: امسال رئیس هیئت داوران ناکافوجی عکاس مشهور ژاپنی است. سیاست این جشنواره این است که هر سال از حضور یکی از عکاسان مطرح و فیلمساز دنیا برای ارتقای عکاسی استفاده کنیم که سال گذشته ژان میشل فرودون رئیس هیئت داوران بود.

او افزود: ناکافوجی تا به امروز حدود ۱۳ بار رئیس هیئت داوران در جشنواره‌های مختلف در سراسر دنیا بوده ولی در ایران برای اولین بار است که این اتفاق رقم می‌خورد. هدف این جشنواره این است که عکاسان ایرانی در کنار عکاسان دنیا خودشان را محک بزنند و هنر عکاسی در ایران بیشتر ارتقا یابد.

شادی‌زاده در پایان گفت: امسال فرانک باکویت از آلمان، آیاکو تاکایشی از فرانسه، لیلی گلستان از ایران، علیرضا شادی‌زاده از ایران، علیرضا کانجی از ایران، مجید طالبی از ایران، عادل هرویان از ایران، تاهیر عکاس مشهور از ترکیه، ماری زامیونا عکاس ایتالیایی، بهداد نجفی مدیر گالری راگادید و… هیئت داوران هستند.

عوامل این جشنواره عبارتند از: مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست‌گذاری، علیرضا شادی‌زاده شورای سیاست‌گذاری، لیلی گلستان شورای سیاست‌گذاری.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا