سینما

برای دومین بار؛ «ژولیت و شاه» به فرانسه می‌رود

انیمیشن سینمایی «ژولیت و شاه» برای دومین بار به جشنواره انسی ۲۰۲۳ راه یافت.
به گزارش روزنه هنر، انیمیشن سینمایی «ژولیت و شاه» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر به بخش آثار در حال ساخت (Work in Progress) جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی فرانسه ۲۰۲۳ راه پیدا کرد. این انیمیشن سینمایی در انسی ۲۰۲۲ در بخش ملاقات با تهیه‌کنندگان حضور داشت.
بخش آثار در حال ساخت که یکی از بخش‌های اصلی جشنواره است به مخاطبان فرصت می‌دهد تا با فرآیند تولید و چالش‌های تولید آشنا شوند و بتوانند از عوامل تولید سؤال بپرسند. رهگذر به عنوان نماینده انیمیشن سینمایی «ژولیت و شاه» در این پنل حضور پیدا خواهد کرد و به مدت ۷۰ دقیقه به معرفی این اثر خواهد پرداخت.
پیش از این، انیمیشن‌های سینمایی «آخرین داستان» و «گنج اژدها» دیگر آثار استودیو هورخش به بخش میفاپیچز جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی ۲۰۱۳ و ۲۰۲۱ راه پیدا کرده بودند. این برای نخستین بار است که اثری از ایران در این بخش پذیرفته می‌شود.
در بخش آثار در حال ساخت این دوره از انسی، ۱۷ پروژه رونمایی خواهند شد که شامل ۱۲ انیمیشن بلند، یک سریال، سه اثر تجربی VR و یک انیمیشن کوتاه می‌شود.
جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی (Festival International du Film d’Animation d’Annecy) جشنواره تخصصی انیمیشن محسوب می‌شود که هر ساله در آغاز ماه ژوئن در شهر انسی فرانسه برگزار می‌شود. جشنواره انسی ۲۰۲۳ از ۱۱ تا ۱۷ ژوئن (۲۱ تا ۲۷ خرداد ۱۴۰۲) برگزار خواهد شد.
در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی «ژولیت و شاه» آمده است که: «جولی بازیگر جویای نام ولی تازه‌کار تئاتر، توسط ناصرالدین‌شاه به ایران دعوت می‌شود تا نقش ژولیت را در نمایشی بازی کند. غافل از آنکه شاه نقشه دیگری برای او دارد.»
بهزاد عمرانی، خواننده گروه بمرانی و امید نعمتی، خواننده گروه پالت از خوانندگان ترانه‌های انیمیشن موزیکال«ژولیت و شاه» هستند.
آرمان رهگذر (تهیه‌کنندگی)، ژینوس پدرام (تدوین)، بهنام جلیلیان (آهنگ‌سازی) و میثم یوسفی (ترانه‌سرایی) و امین قاضی (مدیریت دوبلاژ) این انیمیشن سینمایی را بر عهده دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا