سینما

فسیل ۱۰۰ میلیارد را رد کرد/ پرمخاطب‌ترین کمدی “اخراجی‌های دو” با پنج میلیون نفر مخاطب

فیلم کمدی فسیل پرمخاطب‌ترین فیلم کمدی نیست و از این فیلم نیز پرمخاطب‌تر در تاریخ سینمای کمدی ایران وجود دارد اما از نظر رقم این فیلم اولین فیلمی است که به فروش ۱۰۰ میلیارد تومانی رسیده‌است.
به گزارش روزنه هنر، فیلم کمدی فسیل به کارگردانی کریم امینی و تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان، توانست فروش خود را از مرز ۱۰۰ میلیارد رد کند و به عنوان اولین فیلم سینمایی ایران معرفی شود که این میزان فروش داشته است.

بر اساس اطلاعات سایت سمفا، فسیل در حال حاضر با ۵۴۰ سالن سینما و ۳۵ هزار و ۷۷۴ سانس بیش از ۱۰۱ میلیارد تومان فروش کرده است. تعداد مخاطبین این فیلم ۲,۲۱۳,۳۰۲ نفر است. بنابراین و با توجه به تعداد مخاطبین فیلم‌های کمدی سینمای ایران نمی‌توان این فیلم را پرمخاطب‌ترین فیلم کمدی سینمای ایران دانست. بر اساس سالنامه‌ آماری سینمای ایران که سالانه توسط سازمان سینمایی منتشر می‌شود، در حال حاضر فیلم اخراجی‌های دو، ۵٬۳۲۸٬۲۹۷ نفر مخاطب دارد که در سال ۱۳۸۸ با این میزان مخاطب و با متوسط قیمت بلیت ۱۶۷۰ تومان، هفت میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروش کرده است. به تعبیری اگر این فیلم در حال حاضر فروش داشت با متوسط قیمت بلیت ۴۵ هزار تومان بیش از ۲۳۹ میلیارد تومان فروش داشت.
بعد از این فیلم آدم برفی ساخته داوود میرباقری با ۴٬۴۷۳٬۲۷۷ نفر مخاطب است که در سال ۱۳۷۶ ساخته شده است. بعد از این، خواستگاری و کلاه قرمزی و پسرخاله نیز با جمعیت بالای چهار میلیون نفر پرمخاطب‌ترینند. سپس نوبت به هزارپا می‌رسد که از میان فیلم‌های کمدی دهه اخیر جزو فیلم‌های پرمخاطب است که بالای چهار میلیون نفر جمعیت دارد که در سال ۹۷ توانست ۳۸ میلیارد تومان فروش کند.

البته فیلم عقاب‌ها را هنوز پرمخاطب‌ترین فیلم کل تاریخ سینمای ایران می‌دانند. این فیلم در سال ۱۳۶۴ توانست با بیش از سه میلیون نفر ۲۸ میلیون تومان فروش داشته باشد اما اکران این فیلم به خاطر استقبال فوق‌العاده آن تا چند سال ادامه پیدا کرد و در نهایت تا سال ۱۳۶۹ بیش از هشت میلیون نفر جمعیت داشته است. البته بر اساس سالنامه آماری فروش سینمای ایران این فیلم باز به طور پراکنده در سینماهای کشور اکران داشت و تا سال ۱۳۸۵ هم نمایش داشته که جمع همه فروش این فیلم در سراسر این سال‌ها به عدد ۱۵۶٬۶۰۲٬۴۵۶ و تعداد مخاطبینش هم به ۱۰٬۱۸۰٬۵۶۷ می‌رسد.
بنابراین دو فیلم دفاع مقدسی عقاب‌ها و اخراجی‌ها دو به عنوان پرفروش ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران شناخته می‌شوند. امیدواریم که فروش فیلم‌های سینمای کشور همچنان با میزان مخاطبین بالا ادامه داشته باشد و شاهد رونق روزافزون برای سینمای کشور باشیم.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا