رادیو و تلویزیون

آغاز ضبط مرحله نهایی برنامه «همآهنگ» با حضور معاون سیما/ رقابت داغ فینالیست‌های سرود ایران

ضبط مرحله استودیویی و نهایی برنامه «همآهنگ» همزمان با شروع پخش مرحله انتخابی آن از تلویزیون، با حضور معاون سیمای رسانه ملی آغاز شد.

به گزارش روزنه هنر، برنامه تلویزیونی «همآهنگ» روایتی تازه از سرود و موسیقی است که ضبط مرحله انتخابی آن تابستان ۱۴۰۱ در بیش از ۱۰ استان کشور انجام شد و با مشخص شدن گروه‌های صعودکننده و همچنین شروع پخش مرحله انتخابی این برنامه از تلویزیون، ضبط مرحله استودیویی و نهایی این برنامه با حضور محسن برمهانی معاون سیما آغاز شد.
معاون سیما درباره این برنامه گفت: برنامه «همآهنگ» با روایت تازه و بدیعی بر لزوم حفظ ماهیت و ارزش موسیقی و نواهای بومی کشورمان نگاه ویژه‌ای دارد.
برمهانی با بیان این که طی این سال‌ها به نظر می‌رسد حوزه سرود تا حدودی مغفول مانده است، گفت: تهیه و تولید این برنامه یک اتفاق جدید و بدیع در حوزه موسیقی کشور است.
وی ادامه داد: موسیقی و سرود در روزهای پرهیاهوی انقلاب نقش مهمی ایفا کرده، به طوری که به خلق و ماندگاری سرودهایی فاخر و ارشمند منجر شده است و می‌توان گفت تأثیر و نقش موسیقی در پیروزی انقلاب پررنگ‌تر بوده است.
معاون سیما افزود: جایگاه موسیقی چه از لحاظ تبیینی و چه از جنبه هنری اهمیت خاصی دارد.
وی خاطرنشان کرد: گروه‌های مختلفی تلاش کرده‌اند تا اتفاقات ارزشمندی در این حوزه رخ دهد و این برنامه لبیک درستی به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص لزوم توجه به سرود است که مغفول بود.
معاون رئیس سازمان صداوسیما ضمن قدردانی از موسسه اوج و دست‌اندرکاران این برنامه تصریح کرد: توجه رسانه و تولیدکنندگان و برنامه‌سازان به حوزه سرود می‌تواند به قبل و بعد از تولید و پخش برنامه «همآهنگ» تقسیم شود.
وی ادامه داد: امیدواریم «همآهنگ» در فصل‌های بعد هم ادامه پیدا کند. این یک آغاز است که حتما علاقه‌مندان بیشتری را هم جلب می‌کند و ان‌شاءالله این برنامه با کیفیت بهتر و خلاقانه‌تری همراه باشد.
برمهانی با تاکید بر تجربه «همآهنگ» با ۱۴هزار کیلومتر سفر زمینی برای معرفی گروه‌های سرود در ۱۰ نقطه ایران گفت: بر اساس گزارش‌هایی که دریافت کردیم، در یک رقابت برابر گروه‌های مرکز استان‌ نشین و پایتخت از رقابت‌های مقدماتی حذف شدند و گروه‌های کوچک‌تر از شهرستان‌ها به مراحل بالاتری رسیدند و جایگاه خود را پیدا کردند.
وی افزود: این مساله باعث می‌شود شرکت‌کنندگان در مقابل افراد پیشکسوت در حوزه هنر و موسیقی خود را محک بزنند و بیشترین تلاش خود را انجام دهند و انرژی و انگیزه بیشتری برای فعالیت در این عرصه و خلق آثار ارزشمند پیدا کنند.
معاون سیما تاکید کرد: در سند تحول رسانه ملی با شعار عدالت‌گستری و هویت‌محوری به مناطق متنوع و متکثر کشورمان توجه بیشتری معطوف شده که خوشبختانه و به لطف خدا در این برنامه محقق شده است.
مرحله انتخابی این برنامه در ۱۶ قسمت روایتگر رقابت گروه‌های سرود در چهار گوشه ایران است که برگزیده‌های آن در مرحله اصلی در استودیوی «همآهنگ» به رقابت می‌پردازند.
پخش مرحله انتخابی این برنامه از ششم اردیبهشت ماه آغاز شده و روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت ۲۲ از شبکه افق و شنبه، یکشنبه و دوشنبه ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش می‌شود.
این برنامه که در آن ۱۴هزار کیلومتر سفر زمینی برای معرفی گروه‌های سرود در ۱۰ نقطه ایران تجربه شده، محصولی از موسسه «ماوا» به تهیه‌کنندگی سیدمحمدصادق حسینی و کارگردانی مهدیار عقابی است.
در این بازدید صادق یزدانی مدیر شبکه افق، سعید سلطانی مشاور اجرایی و مدیر دفتر و حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما نیز حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا