سینما

اولین رمان تام هنکس منتشر شد/ پیشنهاد ادریس البا برای جیمز باند

بازیگر «نجات سرباز رایان» هم‌زمان با انتشار اولین رمانش می‌گوید اگر قرار بود به انتخاب او باشد ادریس آلبا را به عنوان جیمز باند بعدی انتخاب می‌کرد.

هنکس که برای معرفی اولین رمانش با عنوان «ساختن یک فیلم شاهکار بزرگ سینمایی دیگر» این مصاحبه را انجام داده گفت که رمانش درباره ساخت یک فیلم ابرقهرمانی هالیوودی با بودجه بزرگ است که به نوعی نشان دهنده ۸۰ سال از آمریکای در حال تغییر است. شخصیت‌هایی از جمله یک سرباز مشکل‌دار که از جنگ در حال بازگشت به آمریکاست، یک پسر جوان با استعداد هنری، یک کارگردان الهام بخش و عجیب، یک ستاره در حال ظهور سینما و یک دستیار تولید خستگی ناپذیر و اعضای گروه فیلمبرداری در رمان حضور دارند.

هنکس که سعی کرده با توجه به ویرایش جدید رمان‌هایی چون آثار یان فلمینگ و رولد دال کتابش را بنویسد البته با این ویرایش‌های جدید مخالفت کرده و گفته است: باید به احساسات خودمان ایمان داشته باشیم و نباید کسی تصمیم بگیرد از چه چیزی آزرده می‌شویم یا نه. اجازه بدهید خودم تصمیم بگیرم از چیزی آزرده شوم یا خیر. من با خواندن هر کتابی از هر دوره‌ای که به دلیل حساسیت‌های مدرن تغییر کرده باشد، مخالف هستم.

هنکس عنوان کرد که رفتارهای خودش در صحنه ساخت یک فیلم را در رمانش روایت کرده است.

وی افزود: وقتی دارید فیلم می‌سازید همه افراد حتما در بهترین حالت‌های خود نیستند. من روزهای سختی را تجربه کرده‌ام که داشتم سعی می‌کردم به یک فرد حرفه‌ای بهتر بدل شوم. روزهایی بود که زندگی‌ام داشت متلاشی می‌شد و باید در چنین روزی بامزه، جذاب و دوست‌داشتنی هم می بودم.

رمان تام هنکس امروز منتشر می‌شود و پیش از انتشار نقدهایی بر آن نوشته شده است. از جمله ساندی تایمز این کتاب را «سخت‌گیرانه» خوانده و منتقد نیویورک تایمز معتقد است کتاب زیر سیل جزئیات فرو رفته است.

منبع: مهر به نقل از ورایتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا