سینما

«استندآپ کمدی» فقط تقلید صدا نیست، باید آن را مصمم و جدی اجرا کرد

هنرمند آثار نمایشی طنز معتقد است که «استندآپ کمدی» فقط تقلید صدا نیست و برای اجرای آن اتفاقاً باید مصمم و جدی بود.

به گزارش روزنه هنر، وحید اسمی‌خانی بازیگر طنز سینما و تلویزیون است که علاوه بر نقش‌آفرینی در آثاری همچون  فیلم‌های سینمایی غدغن، برای مرجان، تک‌خال و سریال‌های حکایت‌های کمال، شرم، بچه مهندس چهار و.. به عنوان هنرمند حوزه استندآپ کمدی هم شناخته می‌شود.
استندآپ کمدی فقط تقلید صدا نیست
وی در گفت‌و‌گویی درباره اجرای استندآپ کمدی عنوان کرد: خیلی‌ها این فضا را اشتباه می‌گیرند و فکر می‌کنند باید حتماً تقلید صدا داشته باشند یا ادای کسی را دربیاورند. در صورتی که شما باید یک متن داشته باشید و یک فضای طنزی را با آن متن و نوع بیان خود بتوانید ایجاد کنید.
اسمی‌خانی افزود: فضای استنداپ کمدی در تلویزیون برای مخاطبان جالب شده است و اکثر کسانی‌که کار استندآپ کمدی انجام می‌دهند از طنزنویسان ماهر هم کمک می‌گیرند تا متن خوب داشته باشند.
این هنرمند عرصه طنز گفت: اولین ویژگی یک کمدین این است خودش آدم جدی‌ای است. یعنی بتواند نقش یک آدم شوخ که حرف‌های قشنگ می‌زند را به صورت جدی بازی کند، نه اینکه بخواهد با حرکات مصنوعی فضاسازی کند. باید کمدی را آنقدر جدی و مصمم برگزار کرد که با رفتار شما دیگران بخندند. اتفاقا کمدین‌ها آدم‌های جدی‌ای هستند که خوب طنزپردازی می‌کنند و می‌دانند در موقعیت باید از چه کلمات و رفتاری استفاده کنند که مخاطب‌پسند باشد. او باید بداهه‌گوی ماهری هم باشد.
 استندآپ خودش موقعیت را خلق می‌کند
وی اظهار کرد: هر کمدینی نمی‌تواند به تنهایی یک استندآپ کمدی خوب برگزار کند، زیرا باید در استندآپ یک متن یا ایده طنز را داشته باشید. متاسفانه الان در فضای استندآپ‌‌ها برخی فکر می‌کنند که باید از الفاظی استفاده کنند که تکه‌کلام‌های روز جامعه و فضای مجازی است؛ که به نظرم این همه یک نوع تقلید است. استندآپ خودش موقعیت را خلق می‌کند.
اسمی‌خانی درباره ویژگی‌های یک استندآپ کمدی خوب  نیز عنوان کرد: در یک استندآپ استاندارد، از الفاظ درست و خلاقیت فردی بهره می‌برد و باید این محتوا درخور شرایط روز جامعه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا