موسیقی و تجسمی

چرا صدای علیرضا قربانی در کنسرت رشت گرفت؟

علیرضا قربانی در میانه‌های اجرای کنسرت رشت ، صدایش گرفته و آهنگ «خیال خوش» را نتوانست تا انتها بخواند.

به گزارش روزنه هنر، علیرضا قربانی در حال برگزاری تور جدید کنسرت‌هایش در نقاط مختلف ایران است. قربانی به تاریخ ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در گرگان روی صحنه رفت. قرار بود که در ادامه این تور، رشت مقصد بعدیِ کنسرت علیرضا قربانی و گروهش باشد؛ آنها ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت در تالار مرکزی رشت برای چهار سانس روی صحنه رفتند. این اجراها در هر شهری که روی صحنه برود، رپرتوار ثابتی دارد. اجرای رشت اما با اتفاقی همراه بود که آن را نسبت به دیگر اجراها متفاوت کرد.

از روز گذشته ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که مربوط به اجرای علیرضا قربانی در شهر کنسرت رشت است. این خواننده وقتی گروه در حالِ نواختن است و می‌خواهد آهنگ «خیال خوش» – تیتراژ سریال همگناه را بخواند،‌ دچار گرفتگی صدا می‌شود. این ویدیو نشان می‌دهد که علیرضا قربانی پس از وقفه‌ای کوتاه تلاش می‌کند به خواندن ادامه دهد؛ اما باز هم گرفتگی صدا به او این اجازه را نمی‌دهد.

مخاطبان این کنسرت، خواننده محبوبشان را تنها نمی‌گذارند و خودشان آهنگ را تا انتها می‌خوانند.

پرسش بسیاری از علاقه مندان به موسیقی این است که سرنوشت کنسرت رشت به کجا ختم شده است؛ آیا علیرضا قربانی به علت گرفتگی صدایش، کنسرت را نیمه‌تمام گذاشته است! یا اینکه ممکن است علیرضا قربانی با همان صدای گرفته، آن سانس را تا انتها ادامه داده باشد! یا شاید هم این گرفتگیِ صدا در ادامه رفع شده و کنسرت به خیری و خوشی به سرانجام رسیده است.

در همین باره سیدعلی رضوی تهیه‌کننده و مدیر برنامه علیرضا قربانی گفت: این مشکل فقط مربوط به همان یک قطعه بود. برخی گفته‌اند که صدای آقای قربانی گرفته است، ولی اینگونه نیست. در واقع آب در گلوی علیرضا قربانی پرید و نتوانست آن قطعه را بخواند.

او ادامه می‌دهد: بچه‌های ارکستر هم متوجه بودند که مشکلِ حادی نیست، به همین دلیل تا آخر قطعه به نواختن ادامه دادند.

رضوی می‌گوید: از امشب تا جمعه اجراها را در تبریز ادامه می‌دهیم. اول و دوم خرداد در کرمان روی صحنه می‌رویم و چهارم خرداد هم در سیرجان اجرا داریم. زمان اجرا در تهران هم هنوز قطعی نیست؛ اما در تلاشیم که در نیمه دوم خرداد روی صحنه برویم.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا