تئاتر

ماجرای ورود اولین اتومبیل به ایران در «اتول سورون»

تماشاخانه ایرانشهر از سوم خرداد میزبان اجرای «اتول سورون طهران الف یک» به کارگردانی شهروز دل افکار شده است.

به گزارش روزنه هنر، «اتول سورون طهران الف یک» نوشته باقر سروش و کارگردانی شهروز دل افکار است و داستان یکی از شاه‌های دوره قاجار را روایت می‌کند که سفری به فرنگ دارد و برای اولین بار در آنجا اتومبیل می بیند و یک دل نه صد دل عاشق اوتول می شود. پادشاه سفارش می‌دهد تا یکی از این اتومبیل ها را وارد ایران کنند. زمانی که اتومبیل وارد تهران می شود شاه حرم سرا را تبدیل به گاراژ ماشین می کند.

این نمایش یک طنز تاریخی است که با توجه به فضای داستان به دوره قاجار باز می گردد و از تمامی المان ها و تصاویر آن دوره استفاده شده تا مخاطبان بتوانند با اجرا رابطه خوبی برقرار کند.

شهروز دل افکار، سحر عبدالملکی، رضا جهانگیری، سعید اعتمادی، هومان زمانی، علیرضا ‌نوحه، فرحان شجاعی، محمدحسین ‌بیات، عرشیا ‌چاکرالحسینی، علیرضا خراسانی، سودا باآبرو، ماهان زارعی، سمانه رستمی، آتنا نیکنام، تینا اسدی، علی عرب، پانیذ نصیری حقیقی، هادی ‌رهبری، حسن توکلی، نازنین افضلی، شیوا جگروند، سارا مهین ترابی، پارسا معانی، معصومه اسمی، مهسا قلی زاده بازیگران این نمایش هستند.

نمایش «اتول سورون طهران الف یک» به کارگردانی شهروز ‌دل ‌افکار از سوم خرداد ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه در سالن ‌ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر ‌روی صحنه رفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا