فرهنگ و جامعه

«صحنه‌گردان دنیا» در کتابفروشی‌ها

کتاب «صحنه‌گردان دنیا» تلاش دارد با نگاه و روایتی نو در حوزه طرح مسائل معرفتی و دینی، به مهمترین پرسش‌های نوجوانان و جوانان در این زمینه پاسخ دهد.

به گزارش روزنه هنر، مجموعه کتاب‌های «دریچه‌ای به حقیقت دنیا»، نوشته وحید لحمی و فرزاد یوسفی تلاش دارد شیوه‌ای نو در تبیین معارف دینی ارائه دهد و ادامه‌دهنده راه کسانی باشد که در سبک بیان معارف دینی تحویل آفریده‌اند. در این کتاب‌ها تلاش شده با ادبیاتی ساده و روان، متنی مستند، علمی و دقیق ارائه شود؛ متنی که در عین علمی بودن، خشک و آکادمیک نباشد.

جلد اول این مجموعه با عنوان «اینجا هتل نیست» چندی پیش به چاپ رسیده است. جلد دوم آن نیز به‌تازگی از سوی نشر جمکران در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. این جلد که با عنوان «صحنه‌گردان دنیا» به چاپ رسیده است، تلاش دارد به پرسش‌های اساسی معرفتی پاسخ دهد که از جمله این موارد می‌توان به  این سؤالات اشاره کرد: آیا مدرسه دنیا که ما صبح تا شب در آن زندگی می‌کنیم و با مشکلاتش درگیر هستیم، مدیر و مدبری هم دارد؟ آیا مدیرش در صحنه حاضر است یا تدبیر را به اراده‌های انسان‌ها و حوادث و شرایط پیرامونی سپرده است؟ تا چه حد این مدیر در تدبیرگری حوادث دنیا حاضر است؟ و … .

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

می‌دانیم همه انسان‌های دیندار پولدار نیستند. در طول تاریخ، بسیاری از مردان خدا وضع مالی خوبی داشته‌اند، از انبیا و علما و صلحا، مثل سلیمان نبی و بسیاری هم فقیر بوده‌اند، مانند بسیاری از علما. برخی هم در برهه‌ای غنی و در برهه‌ای فقیر بوده‌اند، همچون ایوب نبی و بسیاری از متدینان. همین الان هم همین‌طور است و همه علما و متدینان وضع مالی یکسانی ندارند.

همه انسان‌های بی‌دین هم پولدار نیستند. بسیاری از انسان‌های بی‌دین، فقیر و برخی هم پولدار هستند. برخی در برهه‌ای دارا هستند، ولی بعد فقیر می‌شوند یا برعکس. همه شما تعداد زیادی از مردم فقیر را می‌شناسید که بی‌دین هستند و بسیاری از پولدارها هم دین‌دار نیستند.

جلد دوم از مجموعه کتاب «دریچه‌ای به حقیقت دنیا» با نام «صحنه‌گردان دنیا» در ۳۷۵ صفحه و با قیمت ۱۶۸ هزار تومان منتشر شده است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا