موسیقی و تجسمی

«میراث ماندگار» به موزه‌ رضا عباسی رسید

نمایشگاه آثار حجم و نقاشی فاطمه اسدی با عنوان «میراث ماندگار» از ۱۷ تا ۲۲ خرداد در موزه رضا عباسی برگزار می‌شود.

به گزارش روزنه هنر، آئین گشایش نمایشگاه انفرادی آثار حجم و نقاشی ایرانی «فاطمه اسدی زهرایی» (خورشید)، ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۱۷ خرداد در گالری موزه‌ی رضا عباسی برگزار می‌شود.

این نمایشگاه توسط معاونت صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران با همکاری موزه‌ رضا عباسی برپا شده است. در این نمایشگاه از آثار نقاشی ایرانی، که تلفیقی از سبک نقاشی قاجار و نقاشی قهوه‌خانه‌ای است، رونمایی می‌شود.

فاطمه اسدی هنرمندی خودآموخته و تجربه‌گراست که فعالیتش را در زمینه‌ی هنرهای تجسمی با تاثیرپذیری از تصویر سمبلیک خورشید خانم ایرانی آغاز و در ادامه‌‎ مسیر به سایر هنرهای سنتی ایران‌زمین گرایش پیدا کرد. او که ابتدا با بهره‌مندی از انواع تکنیک‌های نقاشی به فعالیت هنری می‌پرداخت، با تکنیک کاشی هفت‌رنگ (نوعی سبک نقاشی روی کاشی) آشنا شد و اثری در ابعاد بزرگ را مرتبط با شاهنامه‌ فردوسی خلق کرد. فعالیت‌های هنری مستمر و تجربه‌های فراوان اسدی در عرصه‌های مختلف مانند نقاشی ایرانی، طراحی نقوش، طراحی فرش، نگارگری، سفالگری و مجسمه‌سازی، در وجود این هنرمند، عشقی ذاتی به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی را پدید آورده است.

این بانوی هنرمند هفته گذشته نیز در گالری «زرنا» اقدام به برگزاری نمایشگاه انفرادی مجسمه و نقاشی با نام «کابوس شیرین» کرده بود.

علاقه‌مندان به تماشای آثار هنری «فاطمه اسدی زهرایی» (خورشید)، می‌توانند تا روز دوشنبه ۲۲ خرداد هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۷ به موزه‌ رضا عباسی واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، پلاک ۸۹۲ مراجعه کنند. همچنین شماره تماس ۸۸۵۱۳۰۰۲ برای کسب اطلاعات بیش‌تر در اختیار بازدیدکنندگان و دوستداران هنرهای تجسمی است. بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد و رایگان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا