موسیقی و تجسمی

کنسرت مشترک سهراب پورناظری و علی قمصری برگزار می‌شود

سهراب پورناظری و علی قمصری قصد دارند کنسرت مشترکی را با عنوان «در هوای بی چگونگی» در کاخ سعدآباد به صحنه ببرند.به گزارش روزنه هنر، نخستین شبِ کنسرت مشترک پورناظری و قمصری، روز سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ در محوطه باز کاخ سعدآباد با حمایت داریا همراه روی صحنه می‌رود.
کنسرت مشترک این دو هنرمند بر دونوازی متمرکز است و در طول اجرا و در بخش‌های مختلف نوازندگان دیگری به اجرا اضافه می‌شوند.
قطعات این اجرا در دستگاه شور، مقام‌های کردی و آواز بیات اصفهان نواخته می‌شود که برخی از قطعات آهنگسازی شده و برخی دیگر در فضایی کاملا بداهه پیش می‌روند. دونوازی سه‌تار، دونوازی دیوان و تنبور و دونوازی تار و کمانچه بخش‌های مختلف این کنسرت را تشکیل می‌دهند.
برخی از قطعات کنسرت «در هوای بی چگونگی» با آواز همراه هستند که آواز این قطعات را پورناظری و قمصری می‌خوانند. کارگردان هنری این کنسرت رضا موسوی است.
سهراب پورناظری و علی قمصری سال‌ها پیش در گروه «همنوازان حصار» سابقه همکاری داشتند. اکنون و پس از چندین سال، بار دیگر قرار است که در کنار همدیگر، اجرایی را به صحنه ببرند.
کنسرت «در هوای بی چگونگی» با حمایت داریا همراه روی صحنه می‌رود. پیش از این نیز، کنسرت نمایش سیصد، از جمله رویدادهای هنری بود که با حمایت این شرکت به صحنه رفت. این بار هم مجموعه داریا همراه، با حمایت از کنسرت «در هوای بی‌چگونگی» گامی دیگر در حمایت از فرهنگ و هنر ایران برداشته است.
بلیت‌فروشی کنسرت «در هوای بی‌چگونگی» امروز دوشنبه ۲۲ خرداد، از ساعت ۱۳ در سایت ایران کنسرت iranconcert.com انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا