رادیو و تلویزیون

مخاطبان رادیو صبا چهارمین کتاب را گویندگی کردند

تیم گویندگی صباگو که منتخبان مراحل مختلف چالش گویندگی و اجرای صباگو هستند چهارمین کتاب را در رادیو صبا گویندگی کردند.

به گزارش روزنه هنر، شبکه رادیویی صبا به مناسبت فرا رسیدن ماه ذی الحجه برنامه «القصه» را به صورت ویژه راهی آنتن می کند. این ویژه برنامه کتاب صوتی است به گویندگی برگزیدگان چالش «صباگو» که در آستانه ایام حج با خوانش کتاب «خسی در میقات» نوشته جلال آل احمد پخش می شود.

رضا عزتی تهیه کننده «القصه» در این باره گفت: این ویژه برنامه با روایت کتاب «خسی در میقات» چهارمین کتابی است، که به گویندگی مخاطبان رادیو صبا (برگزیدگان چالش صباگو) روی آنتن می رود. برنامه «القصه» با تولید کتاب‌های صوتی به گویندگی برگزیدگان چالش صباگو به گرامیداشت ایام مختلف پرداخته است، کتاب های صوتی «سقای آب و ادب»، «به سفارش مادرم» و «ستاره‌ها چیدنی نیستند» تا کنون توسط این گروه صوتی شده است.

عزتی درباره این گروه گویندگی گفت: تیم گویندگی صباگو که منتخبان مراحل مختلف چالش گویندگی و اجرای صباگو هستند، اکنون بعد از گذشت حدود یک سال و نیم با گذراندن دوره های مختلف آموزشی و تجربه خوانش کتاب های صوتی مختلف می‌توان گفت گویندگان قابلی شده اند.

تهیه کننده «القصه» افزود: از مهم‌ترین ویژگی های این افراد که عامل موفقیت آنها بوده است عشق و علاقه به گویندگی است، که موفق شده اند این مسیر را طی کنند و این علاقه و انرژی در خوانش کتاب هم به خوبی نمایان است.

عزتی درباره کار با این گروه گویندگی بیان کرد: در ابتدای دوره کار با این گروه به دلیل کم تجربی، نگرانی از اجرا و گویندگی و تعداد بسیار افراد سخت تر بود و کم کم در مراحل مختلف افراد در حین شرکت در چالش های مختلف آموزش دیدند و با فضای استودیو و گویندگی نیز بیشتر آشنا شدند.

این تهیه کننده کتاب صوتی، کتاب «خسی در میقات» را یکی از سفرنامه های دلنشین زیارت خانه خدا دانست و گفت: متن این کتاب برای شرکت کنندگان مقداری دشوار است ولی خداراشکر آنها با تمرین و تکرار توانسته اند به خوبی آن را روایت کنند.

وی افزود: این کتاب که روایت گزارش لحظه به لحظه سفر حج است وقتی با چند گوینده روایت می شود برای مخاطبان جذابتر می‌شود، گویا شنوندگان این سفر را از نگاه افراد مختلف تجربه می کنند.

«القصه» از سه شنبه ۳۰ خرداد هر شب ساعت ۲۲:۳۰به تهیه کنندگی رضا عزتی تقویم مخاطبان می شود.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا