سینما

ارسال ۳۰۰ اثر به بخش بین‌الملل جشنواره فیلم حوا در نخستین دوره

مدیر بخش‌بین‌الملل نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا از ارسال ۳۰۰ فیلم بلند، کوتاه و مستند توسط فیلمسازان خارجی به این رویداد خبر داد.

به گزارش روزنه هنر به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ حوا، فاطمه جواهرساز مدیر بخش بین‌الملل نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا درباره تعداد آثار رسیده به دبیرخانه رویداد در این بخش بیان کرد: بخش بین‌الملل جشنواره حوا از مدتی قبل کار خود را شروع کرد و با کشورهای مختلف نامه‌نگاری برای دریافت آثار صورت گرفت.

وی افزود: خوشبختانه علی‌رغم زمان محدودی که وجود داشته، تاکنون حدود ۳۰۰ اثر در بخش‌های فیلم بلند سینمایی، مستند و فیلم کوتاه از کشورهای مختلف دریافت شده است و این آثار در مرحله بازبینی قرار دارند.

وی با بیان اینکه مهلت دریافت آثار در بخش بین‌الملل جشنواره تا نهم تیر ادامه دارد، درباره داوران این بخش توضیح داد: برای انتخاب اعضای گروه داوری نیز رایزنی‌هایی در حال انجام است که طی روزهای آینده اسامی آن‌ها اعلام خواهد شد.

جواهرساز درباره مهمانان خارجی جشنواره گفت: از بانوان فیلمساز غیرایرانی، روسای جشنواره‌های خارجی و برخی از فیلمسازانی که پیش از این آثاری را با موضوع خانواده، نقش مادری و زنان تولید کرده‌اند، دعوت کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم میزبان خوبی برایشان باشیم و بخش بین‌الملل جشنواره فیلم حوا را به بهترین شکل برگزار کنیم.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور در مرحله دریافت آثار قرار دارد. این رویداد که با محوریت موضوع زنان و خانواده برگزار می‌شود، ۱۶ تا ۲۳ تیر ۱۴۰۲ میزبان علاقه‌مندان به سینما خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا