موسیقی و تجسمی

توضیح وزیر ارشاد درباره حمله اخیر به کنسرت گرشا رضایی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی تهمیدات این وزارتخانه برای جلوگیری از اتفاقات مشابه آنچه اخیرا در کنسرت گرشا رضایی رخ داد، گفت که «بنای دولت، وزارت کشور و وزارت ارشاد این است که با تمهیداتی که اندیشیده می‌شود، حوزه فرهنگ و هنر با آرامش کار خود را دنبال کند.»

به گزارش روزنه هنر، محمدمهدی اسماعیلی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در حاشیه نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی درباره تمهیدات این وزارتخانه برای پیشگیری از حاشیه‌هایی مشابه آنچه اخیرا در کنسرت گرشا رضایی در سیرجان و گروه «لیان» در تالار وحدت رخ داد، گفت: اتفاقی که در سیرجان افتاد با مقاومت و ایستادگی همکاران ما در مجموعه حراست آنجا مرتفع شد. این اتفاق یک موضوع مرتبط با اختلاف‌ها و مسائل داخلی آنجا بود ولی اجازه ندادند که به تماشاگران و اجرا لطمه‌ای وارد شود که خیلی قابل ستایش است. من از طریق همکارانم از حمایت آنها تشکر کردم که واقعا ایستادگی کردند و جای تقدیر دارد.

وزیر ارشاد یادآور شد: در کل هر اجرای هنری ممکن است حاشیه‌هایی هم داشته باشد. بنای دولت، وزارت کشور و وزارت ارشاد این است که با تمهیداتی که اندیشیده می‌شود، حوزه فرهنگ و هنر با آرامش کار خود را دنبال کند.

بر اساس این گزارش، کنسرت گرشا رضایی که شامگاه جمعه ـ نهم تیر ماه ـ در سینما قدس سیرجان به روی صحنه رفت، با حمله عواملی ناشناس که سلاح سرد به همراه داشتند، روبرو شد و در جریان این اتفاق دو نفر زخمی شدند. در ادامه پلیس وارد عمل شد و افراد خاطی دستگیر شدند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا