فرهنگ و جامعه

 بازدید سفیر بولیوی از برج آزادی

رومینا گوادالوپه پرز راموس سفیر بولیوی در ایران از برج آزادی بازدید کرد.
به گزارش روزنه هنر، در دیدار رومینا گوادالوپه پرز راموس سفیر بولیوی در ایران از برج آزادی که با همراهی فرزاد هوشیار پارسیان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی انجام گرفت از تمام فضاها، جذابیت های داخلی و بام برج آزادی بازدید به عمل آمد و بعد از بازدید جلسه مشترکی مبنی بر افزایش تعاملات فرهنگی هنری بین ۲ کشور تاکید شد و رییس برج آزادی نسبت به برگزاری هفته فرهنگی و روز ملی بولیوی به میزبانی این مجموعه اعلام آمادگی کرد.
راموس ضمن ابراز خوشحالی از حضور در نماد ملی ایران از ایرانیان به‌عنوان مظهر مقاومت در مقابل غرب یاد کرد و با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور به‌ویژه در روابط سیاسی ابراز امیدواری کرد این دیدار، بتواند راهگشایی برای آشنایی دو ملت با فرهنگ و هنر هر دو کشور باشد و از آمادگی تعاملات و همکاری‌های دوجانبه و برگزاری نشست‌های مشترک بین اهالی فرهنگ و هنر استقبال کرد.
همچنین در این بازدید موزه عکاسی استاد جدیدالاسلام، سالن ایران‌شناسی و عکس‌های مقاومت و ایستادگی سربازان در کنار نماد ملی کشور مورد توجه ایشان قرار گرفت و اظهار کرد من به تمام نقاط گردشگری ایران سفر کردم اینکه در موزه ایرانشناسی برج آزادی تمام ایران را یکپارچه دیدم شگفت‌زده شدم.
وی با دیدن عکس اعزام رزمندگان بسیجی سپاهیان محمد(ص) از میدان آزادی در زمان هشت سال دفاع مقدس، به شدت تحت تاثیر این عکس قرار گرفت و گفت: این عکس نماد مقاومت ملت ایران برای رسیدن به آزادی است.
در پایان این دیدار قرار بر این شد تا روز ۶ اوت (۱۵ مرداد) همزمان با روز ملی کشور بولیوی برنامه‌های فرهنگی هنری در مجموعه برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا