سینما

داوران آثار مستند جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» معرفی شدند

مصطفی رزاق کریمی، مرتضی شعبانی، حامد شکیبا نیا، مهناز مظاهری و محسن یزدی مستندهای راه‌یافته به نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا را داوری می‌کنند.

به گزارش روزنه هنر، داوران بخش مستند نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» به شرح زیر و به ترتیب حروف الفبا معرفی شدند.

بر همین اساس مصطفی رزاق کریمی، مرتضی شعبانی، حامد شکیبانیا، مهناز مظاهری و محسن یزدی مستندهای حاضر در این رویداد را داوری می‌کنند.

مصطفی رزاق کریمی ساخت مستندهای «خاطراتی برای تمام فصول»، «یاد و یادگار»، «بانو قدس ایران» و فیلم سینمایی «حس پنهان» را در کارنامه کاری خود دارد.

مرتضی شعبانی کارگردانی فیلم‌های کوتاه «دلباخته»، «شهید عاملی»، «شهید الماس»، «نسیم حیات» و تهیه‌کنندگی مستندهای مختلفی از جمله «زنانی با گوشواره‌های باروتی»، «قرار روز شانزدهم»، «قلب عقیق»، «دروازه شرق»، «خط تماس» و… را بر عهده داشته است. مدیرعاملی مرکز مستندحقیقت هم بخشی از فعالیت‌های اوست.

حامد شکیبانیا تاکنون مجموعه‌های مستند «ایران و غرب»، «جنگ به شیوه آمریکایی»، فیلم‌های مستند «دانشمند»، «سیاستمدار و بمب»، «من انرژی هسته‌ای نیستم»، «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» و…‌ را ساخته است.
شکیبانیا در مقطعی معاون مستند مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی بوده است.

مهناز مظاهری نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان است که انتشار هفته‌نامه «نیلوفرآبی»، راه‌اندازی مرکز فرهنگ و هنر «سپیده تابان» و داوری در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را در کارنامه دارد.

محسن یزدی مدیر شبکه مستند، پیش از این معاونت هنری حوزه هنری، مدیریت مرکز فیلم مستند سوره و… را بر عهده داشته است. او همچنین فیلم‌های مستند «۹۹درصد»، «مسافر ایران»، «ابرها در راهند»، «روزگار رضاخانی»، «خاطرات خانه متروک» و… را تولید کرده است.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ حوا به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور تا ۲۳ تیر ماه سال جاری در سطح کشور و از ۲۰ تا ۲۳ در تهران برگزار خواهد شد. این رویداد محوریت موضوع زنان و خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا