موسیقی و تجسمی

دومین رویداد «نشان عاشقی» در تهران آغاز شد

مدیر موزه خوشنویسی سازمان زیباسازی شهر تهران از برگزاری دومین رویداد نقاشی‌خط «نشان عاشقی» به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم در پایتخت خبر داد.

به گزارش روزنه هنر، سید شهاب‌الدین شکیبا با اعلام این خبر اظهارداشت: دومین رویداد نقاشی‌خط «نشان عاشقی» به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم در سه نقطه از فضای شهری پایتخت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سه رویداد مناسبتی برای آماده سازی شهر تهران در ایام محرم در حال برگزاری است، افزود: رویداد نقاشی‌خط (کالیگرافی) «نشان عاشقی» از امروز- سه‌شنبه (۲۰ تیر) تا جمعه (۲۳ تیر) در خانه اتحادیه، موزه خوشنویسی و پلازای هفت تیر در حال برگزاری است.

به گفته شکیبا، در این رویداد پس از انتشار فراخوان ۱۴۰۲، با داوری ۹۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه «نشان عاشقی» از ۳۵۰ هنرمند، ۱۶۰ اثر انتخاب و به مرحله اجرا رسیده است که در مجموع با ۱۴۰ اثر منتخب سال گذشته، ۳۰۰ اثر در ایام سوگواری سالار شهیدان در فضاهای شاخص شهر به نمایش درخواهد آمد.

مدیر موزه خوشنویسی سازمان زیباسازی شهر تهران از اجرای تابلو نقاشی محرم خبر داد و گفت: در جریان برگزاری رویداد «نشان عاشقی» تابلونقاشی قهوه خانه‌ای با ارتفاع ۲ متر و طول پنج متر در میدان هفت تیر با موضوع محرم اجرا خواهد شد.

نخستین رویداد نقاشی‌خط (نشان عاشقی) طراحی ۵۰۰ تیغه علامت منقش به القاب اباعبدالله الحسین(ع) مردادماه سال گذشته در میدان شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا