سینما

خسرو امیرصادقی با «مسافران مهتاب» بدرقه شد

جمعی از سینماگران برای بدرقه خسرو امیر صادقی یکی از قدیمی‌ترین همکاران خود به آرامگاه ابدی در خانه سینما گردهم آمدند.

به گزارش روزنه هنر، مهدی فخیم‌زاده، منوچهر شاهسواری، غلامرضا موسوی، مرتضی شایسته، محمدمهدی عسگرپور، محسن امیریوسفی، مهدی احمدی ( تهیه‌کننده)، مصطفی شایسته، محمد شایسته، حبیب اسماعیلی، علی قائم مقامی، سعید خانی، جلیل فرجاد، جلیل اکبری صحت، حبیب ایل‌بیگی (معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی)، کامران ملکی، سید جمال ساداتیان از جمله هنرمندانی بودند که صبح یکشنبه، ۲۵ تیرماه برای وداع با دوست و همکار خود در خانه سینما(ساختمان شماره دو ) حاضر شدند.

در ابتدای این مراسم که در ساختمان خانه سینما در خیابان وصال برگزار می‌شد، کیوان کثیریان که اجرای مراسم را برعهده داشت به فقدان چند هنرمند اشاره کرد که جامعه سینمایی در روزهای گذشته از دست داده است.

سپس غلامرضا موسوی، رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران گفت: امیرخسرو یک هم‌صنفی و همکار خیلی خوب برای ما بود و در هر زمینه‌ای چنان جایگاهی داشت که میتوان در هر بخش جداگانه درباره او صحبت کرد.

وی یادآور شد: این تهیه‌کننده در دوران کرونا خیلی در تماس با همکاران دیگر بود و احوالشان را پیگیری می‌کرد. امیدوارم خداوند جای او را در همان جایی که برایش انتظار داریم، قرار دهد.

در ادامه مهدی فخیم زاده در سخنانی بیان کرد: دوستی من با امیرخسرو به بیش از ۳۰ سال قبل و زمان فیلم «مسافران مهتاب» برمی‌گردد. ما از همان سال همکاری داشتیم تا زمانی که او تهیه‌کننده شد. از آن زمان همکاری ما سست شد ولی رفاقتمان ادامه پیدا کرد.

وی با بیان اینکه خصلت مهم او مهربانی بود گفت: چند روز قبل از این اتفاق با هم صحبت کردیم و می‌گفت حالم خوب است و فقط ریه‌ام یاری نمی کند. وقتی خبر را دیدم شوکه شدم. حتی صبح پاهایم یاری نمی‌کرد که بیایم و امیدوارم خدا به ما صبر بدهد و جای او هم در بهشت باشد.

حبیب اسماعیلی نیز در ادامه با اشاره به سختی های این روزهای زندگی،شرایط اقتصادی و فقدان های اخیر سینما بیان کرد: او انسان بسیار شریف‌ و رفیق خوبی بود؛ در هیچ فیلمی صرفا به عنوان بازیگر حضور نداشت بلکه سعی می‌کرد به همه یاری برساند.

مرتضی شایسته در بخشی دیگر با تسلیت به خانواده صادقی یادآوری کرد که از سال ۱۳۶۴ با این تهیه‌کننده آشنا شده بود.

او گفت: خصوصیت بارز اخلاقی ایشان این بود که خیلی به فکر دوستان دیگرش بود. بسیار با اخلاق و بامعرفت بود.

وی با اشاره به صحبت‌های فخیم‌زاده و ابراز تأسف از فقدان از این هنرمند ، افزود: خسرو امیرصادقی خیلی با آقای فخیم زاده رابطه خوبی داشت و در هر کاری اول اسم او را می‌آورد.

علی رویین تن‌ نیز در ادامه این مراسم بیان کرد: مرگ سینمای ما را دربر گرفته و به جای اینکه این مرگ‌ها و خودمرگی‌ها ما را هر روز نزدیکتر کند، با تکبر بیشتر مواجه می‌شویم تا جایی که وقتی به ما اهانت می‌شود و اعتراض می‌کنیم، جمعی دیگر به این اعتراض، اعتراض می‌کنند.

او گفت: خسرو امیرصادقی یکی از برندهای بازیگری تئاتر لاله زاد بود و این را کمتر کسی می‌داند و اشاره می‌کند. او به دوستانش ایمان داشت و ایمان و علاقه‌اش به مهدی فخیم زاده می‌توانست الگو باشد.

رویین‌تن با بیان خاطره‌ای از این هنرمند از خصلت‌های اخلاقی او سخن گفت.

این‌ مراسم با خداحافظی خانواده و همکاران زنده یاد خسرو امیرصادقی با پیکر وی، به دلیل گرمای هوا سریع‌تر به پایان رسید تا بعد خاکسپاری در قطعه هنرمندان بهشت زهرا انجام شود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا