موسیقی و تجسمی

صدای زنانه کنسرت مجید سالاری را لغو کرد؟!

کنسرت مجید سالاری (خواننده بندرعباسی) که پس از استقبال مخاطبان در تاریخ ۲۴ تیرماه،‌ قرار بود ۲۵ تیرماه هم روی صحنه برود، طبق اعلام برگزارکنندگان لغو شد. این در حالی است که برخی می‌گویند «زنانه بودن صدای خواننده» باعث لغو این کنسرت شده است!

به گزارش روزنه هنر، مجید سالاری از خوانندگان بندرعباسی کشور از ابتدای هفته جاری به مدت دو سانس در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت و با استقبال مخاطبانش تصمیم به تمدید اجرای خود گرفته بود، پس از کسب مجوز و البته بلیت‌فروشی شب دوم برگزاری کنسرت، مسئولین سالن فرهنگسرای نیاوران بنابر دلایل نامعلوم تصمیم به لغو کنسرت این خواننده گرفتند!

در همین راستا، با حمید خسرو (تهیه‌کننده کنسرت) هم‌صحبت شدیم تا علت لغو کنسرت را از او جویا شویم.

خسرو در این باره گفت: پیش‌تر برای شنبه ۲۴ تیرماه مجوز برگزاری کنسرت در فرهنگسرای نیاوران را گرفتیم که پس از آغاز بلیت‌فروشی شب اول، بلیت‌های کنسرت به سرعت به فروش رسید. به همین دلیل از سالن نیاوران درخواست کردیم که سالن را برای دو شب دیگر یعنی ۲۵ و ۲۶ تیرماه هم به ما اجاره دهند. در نهایت پس از رایزنی‌هایی که صورت گرفت، سالن را برای یکشنبه هم در اختیار ما قرار دادند. پس از آن برای کسب مجوز به دفتر موسیقی مراجعه کردیم و باوجود اینکه اعلام کردند طی یک روز مجوز صادر نمی‌کنند اما با ما همکاری کردند تا بتوانیم مجوز برگزاری کنسرت یکشنبه شب را نیز داشته باشیم. پس از فروش بلیت‌های یکشنبه و برگزاری کنسرت شنبه، مدیران سالن اعلام کردند که باید برنامه یکشنبه را لغو کنیم.

او ادامه داد: با وجود درخواست‌ بنده برای تجدید نظر در ماجرای لغو کنسرت و جلوگیری از رسانه‌ای شدن آن و البته هدر رفتن زحمات اعضای گروه، با این درخواست موافقت نکردند و کنسرت لغو شد.

خسرو در پاسخ به این که فرضیه لغو کنسرت به علت زنانه بودن صدا تا چه حد صحت دارد؟ پاسخ داد: سالن دلایل خود را داشت و توضیح دقیقی هم ارائه نمی‌داد؛ اما زنانه بودن صدای خواننده پیش از این هم برای مجید سالاری ایجاد مشکل کرده بود و حتی چند سال هم برای گرفتن مجوز تلاش کرد. البته از دیگر دلایل، مشکل پوشش برخی از مخاطبان بود. همچنین یکی دیگر از دلایل لغو کنسرت را تأخیر یک ساعته اجرای اول ذکر کردند ولی من هنوز دلیل اصلی را نمی‌دانم؛ به دلیل اینکه کنسرت حتی فضای شاد و پرهیجانی هم نداشت که بگوییم علت لغو آن هیاهوی سالن بوده است.

این تهیه‌کننده کنسرت در پایان تصریح کرد: مسئولان همیشه می‌گویند که باید از هنرمندان موسیقی نواحی و هنرمندان سایر شهرها حمایت شود اما در عمل اتفاق دیگری می‌افتد و کنسرت را لغو می‌کنند. لغو این کنسرت با توجه به اینکه بلیت‌فروشی صورت گرفته بود و ما مجوز برگزاری هم داشتیم، اتفاق خوبی نبود و موجب سرخورده شدن خواننده و تیم برگزاری کنسرت شد. از طرفی علاوه بر بازگرداندن هزینه بلیت‌ها به مخاطبان، مبلغی را هم به گروه‌های صدا و نور پرداخت کردیم که در واقع متضرر شدیم.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا