سینما

بازیگر یک بعد از ظهر طولانی: سینمای مستقل مصلحت گرا نیست

بازیگر فیلم یک بعد از ظهر طولانی با اشاره به سینمای مستقل گفت: این سینما در ارائه هنر مصلحت گرا نیست و متعلق به مخاطب جست وجو گر است.
به گزارش روزنه هنر، مرجان متقی بازیگر فیلم یک بعدازظهر طولانی به کارگردانی سهی بانوذوالقدر درباره نقش خود اظهار کرد: در این فیلم به ایفای نقش شخصیتی به نام شراره پرداختم که ازخصوصیات بارزش پول دوستی،توهم وساده لوحی بود.
بازیگر سریال خاتون در ادامه درباره وضعیت جایگاه سینمای مستقل توضیح داد: سینمای مستقل رها ازقید وبندهای مرسوم استودیویی ودرگیرشدن با مسائلی مانند بازگشت پول یا فروش گیشه می‌تواند آزادانه هنر را بدون درنظر گرفتن مصلحت ارائه دهد.
متقی ادامه داد: درهمکاری با فیلم سازان مستقل نبایدبه فکر درآمد وشهرت بود بلکه مهم این است پیام کارگردان ونویسنده به بیننده که معمولا از مخاطب سینمای بدنه جستجوگر تراست انتقال یابد.

بازیگر چتر نجات یادآور شد: به طورکلی آنچه در بازیگری سینما اهمیت دارد استمرار است چون شرایط شما به عنوان یک بازیگر مخصوصا درابتدای راه و جوانی به شکل سینوسی پیش می رود.
متقی گفت: درقله ها نباید مغرور شد ودر دره ها نباید ناامید بود بلکه باید باانتخاب های درست تنها به مسیر ادامه داد اگر قرار باشد برای شما اتفاقی رقم بخورد ،خواهد خورد.
این بازیگر جوان با بیان اینکه من هم جدا از دیگران نبودم و بارها شکست خوردم و بارها به فکر ترک این شغل افتادم اظهار کرد: در این راه حتی سرمایه جسمی ومالی ام را ازدست دادم اما به علت اعتقاد به اصل استمرار، این راه را ادامه خواهم داد.

بازیگر یک بعد از ظهر طولانی درباره وضعیت خاص این اثر توضیح داد: مطمئنا چندبار فیلمبرداری یک سکانس پلان ۱ساعت و۳۵دقیقه ای در روز و در روزهای متوالی نیازبه آمادگی جسمی وروانی بالایی دارد. دراین شرایط شما تحت حالتی قرار می گیرید که با یک اشتباه ممکن است زحمات یک تیم ۴۰نفره را برهم بزنید. متقی عنوان کرد: برای رسیدن به این آمادگی کارگردان کار دوماه تمرینات مستمر با بازیگران و در برهه ای با دیگر عوامل انجام داد که نشان از حرفه ای بودن او دارد؛ به خصوص آماده کردن شخص من ازلحاظ روحی که درشروع تمرینات پدرم را از دست دادم یک چالش جدی بود.
درآخرازهمه عواملی که در به ثمر رسیدن کار نقش داشتند تشکرمی کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا