رادیو و تلویزیون

فصل دوم مجموعه «آقای قاضی» در مرحله پیش تولید

همزمان با پخش فصل اول «مجموعه آقای قاضی»، فصل دوم این مجموعه در مرحله پیش تولید قرار گرفت.

به گزارش روزنه هنر، همزمان با آغاز پیش تولید فصل دوم مجموعه «آقای قاضی»، فصل اول این مجموعه از نهم مرداد از این شبکه پخش خواهد شد.

فصل اول مجموعه «آقای قاضی» با استفاده از ساختار داستانی برای آموزش مسائل حقوقی، گامی موفق در نمایش این مفاهیم برای مخاطبان ایفا کرد و با ساختاری اپیزودیک در فضای دادگاه، پرونده‌های مختلف قضایی را به شکلی عمومی نشان داد و در هر قسمت از این مجموعه با نمایش دو اپیزود، بعد از بیان مطالبات فرد یا گروه شاکی و متشاکی که وارد دادگاه می‌شدند و صدور حکم قاضی، یک آموزش حقوقی به مخاطبان داده می‌شد. سرقت، ضرب و شتم، فروش به غیر، خیانت در امانت، آزار کلامی، مزاحمت تلفنی و تهدید، مخدوش کردن پلاک ماشین از جمله موضوعات مطرح شده در فصل اول این مجموعه بود.

این مجموعه در فصل نخست خود با ثبت ۹۸ درصد رضایت مخاطبان در سامانه تلوبیون و بیش از ۷ میلیون تماشای محتوای آرشیو در این سامانه، یکی از پربیننده‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی این سامانه به شمار می‌رفت و قسمت اول آن با ثبت ۳۰۵ هزار بار مشاهده، پربیننده‌ترین میزان مخاطب را به ثبت رسانده بود.

با توجه به نامه قدردانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما از فصل اول این مجموعه و با اشاره به برخورداری این سریال از ساختار فرمی و روایی منسجم و استاندارد، استفاده از ساختار دراماتیک و داستانی برای آموزش اطلاعات مفید حقوقی به مخاطبان، تیم تولید این مجموعه، اقدام به پیش تولید فصل دوم کردند که تهیه کنندگی این فصل از مجموعه را سیدحسام حسینی به عهده دارد.

در این فصل از مجموعه، بهزاد خلج همچنان در نقش آقای قاضی به ایفای نقش خواهد پرداخت و به جنبه‌های دیگری از آموزه‌های حقوقی برای مخاطبان خواهد پرداخت، کارگردانی این مجموعه را همچون فصل اول، سجاد مهرگان و سرپرستی نویسندگان آن را سیدمحمد حسینی عهده‌دار خواهند بود.

فصل اول مجموعه «آقای قاضی» پیش از این در خرداد ۱۴۰۱ طی ۴۲ قسمت، روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۲ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شد که همینک بنا به تقاضای مکرر بینندگان و همزمان با آغاز مرحله پیش تولید فصل دوم مجموعه، از دوشنبه نهم مرداد هرشب ساعت ۲۱:۱۰ از شبکه دو پخش شده و بازپخش آن روز بعد ساعات ۲:۱۵ بامداد، ۱۰ صبح و ۱۶:۱۵ خواهد بود.

گفتنی است مخاطبان محترم می‌توانند موضوعاتی مورد نظرشان را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۲۰۸ ارسال کنند تا در تهیه و تولید فصل دوم این مجموعه، مورد استفاده تیم تولید قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا