موسیقی و تجسمی

تماشای «رویای سرزمین مادری» و «اقلیم هنر» در گالری‌گردی پایتخت

همزمان با افتتاح نمایشگاه‌هایی همچون «رویای سرزمین مادری»، «چنگ»، «نجوای نمناک» و «اقلیم هنر» نمایشگاه‌هایی نیز به مناسبت ماه محرم در بعضی از نگارخانه‌ها برپا هستند.

به گزارش روزنه هنر، «رویای سرزمین مادری»، «من بامدادم» عکس‌هایی از چهره‌ احمد شاملو (الف. بامداد) شاعر و نویسنده فقید، «چنگ»، «نجوای نمناک»، «خال و خط شکسته»، «اقلیم هنر» و «برگی از مرداد» از جمله نمایشگاه‌هایی هستند که ۲۰ مردادماه در نگارخانه‌ها و گالری‌های شهر تهران افتتاح می‌شوند.

با توجه به همزمانی مردادماه با ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایشان بعضی از نگارخانه‌ها و مراکز فرهنگی هنری همچنان میزبان نمایشگاه‌هایی به این مناسبت هستند که در این گزارش معرفی می‌شوند.

«سوگ کودکان» در نگارخانه کلک خیال

نمایشگاه عکس «سوگ کودکان» همزمان با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تا ۲۴ مرداد از ساعت ۹ تا ۱۸ در نگارخانه کلک خیال فرهنگسرای اخلاق واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهیدکاظمی، جنب بوستان گلزار، شماره ۲۴ دایر است. این نمایشگاه شامل ۲۰ اثر در ابعاد ۳۰ در ۴۰ با موضوع کودکان در ماه محرم و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) است.

«این خانه عزادار حسین(ع) است»

نمایشگاه آثار دیوراما (ژرفانما) مسلم علم‌زاده با عنوان «این خانه عزادار حسین(ع) است» ۱۳ تا ۲۲ مرداد همه روزه به جز روزهای تعطیل ساعت ۱۰ تا ۱۸ در نگارخانه هنر فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا میزبان علاقه‌مندان است.

«روایت سرخ» و «رویداد عهد» در موزه امام علی(ع)

نمایشگاه نقاشی «روایت سرخ» منتخب آثار گنجینه موزه هنرهای دینی امام علی (ع) با موضوع عاشورا تا ۲۶ شهریور به غیر از روزهای تعطیل ساعت ۹ تا ۱۷، در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از میرداماد، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ برپاست. همچنین نمایشگاه منتخب آثار گنجینه این موزه با عنوان «رویداد عهد» به مناسبت عید سعید غدیرخم ۱۶ تیر تا ۲۸ اسفند میزبان علاقه‌مندان است.

«همچنان جاری» در موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه مروری بر بازتاب جریان عاشورا در هنرهای تجسمی معاصر با عنوان «همچنان جاری» به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالحسین(ع) تا ۲۲ شهریور به جز دوشنبه‌ها و تعطیلات رسمی ساعت ۱۰ تا ۱۹ در موزه هنرهای معاصر تهران به نشانی خیابان کارگر شمالی، جنب بوستان لاله دایر است.

«هنر و حرکت» در ارسباران

نمایشگاه انفرادی پوستر با عنوان «هنر و حرکت» با آثاری از رویا منیعی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد گرافیک دانشگاه سوره، ۲۱ تا ۳۰ مرداد همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۸ در نگارخانه شماره ۲ فرهنگسرای ارسباران برپاست.

در این نمایشگاه ۱۶ اثر از پوسترهای طراحی شده مینیمال برندهای ورزشی ایرانی «مل اند موژ» و «مومنتوم» به نمایش گذاشته می‌شود. «هنر و حرکت» مجموعه‌ای از پوسترهایی است که با استفاده از ابزارها و مولفه‌های گرافیکی «فرم و محتوا» و به صورت مینیمال طراحی شده و هنرمند سعی دارد نحوه چگونگی تاثیر استفاده از عناصر گرافیکی در طراحی پوستر را بر روی موفقیت برندهای ورزشی نشان دهد.

نمایشگاه آثار ژیلا کامیاب در هور

نمایشگاه آثار نقاشی‌ ژیلا کامیاب ۲۰ مرداد ساعت ۱۶ در نگارخانه هور به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ افتتاح می‌شود و تا ۱۳ شهریور همه روزه ساعت ۱۵ تا ۲۰ ادامه دارد. نگارخانه شنبه‌ها تعطیل است‌.

«رویای سرزمین مادری» در گالری باوان

نمایشگاه آثار نقاشی پونه اوشیدری با عنوان «رویای سرزمین مادری» ۲۰ مرداد ساعت ۱۶ در گالری باوان به نشانی خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک هفت افتتاح می‌شود و تا ششم شهریور دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۱ ادامه دارد. گالری روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است.

«خودکِشی به کسر کاف» در شمیس

نمایشگاه «خودکِشی به کسر کاف» آثار نقاشی، طراحی، اینستالیشن و پرفورمنس آیدا پاکزاد افشار، ۲۰ مرداد ساعت ۱۶ در نگارخانه شمیس به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان دانیالی، شماره هشت افتتاح می‌شود و تا سوم شهریور به جز شنبه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپاست.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: ««خودکِشی به کسر کاف» تلاش آیدا پاکزاد برای به تصویر کشیدن فضا و حال و هوای کابوسی است که از کودکی بارها و بارها به سراغش آمده. کابوسی که این روزها حتی توی بیداری هم نمی‌تواند از آن بیدار شود. کابوس‌های ما بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی هستند، هر چه بیشتر از آنها می‌ترسیم، محکم‌تر به روانمان چنگ می‌کشند تا جایی که گاهی به جای اینکه از آنها بیدار شویم، آنها راهشان را به زندگی باز می‌کنند و می‌نشینند روبه‌رویمان و خیره نگاهمان می‌کنند.»

«من بامدادم» در دنا

نمایشگاه عکس‌های مریم زندی از چهره‌ احمد شاملو (الف. بامداد) شاعر و نویسنده فقید در سال‌های ۱۳۵۹، ۱۳۷۱ و ۱۳۷۲ با عنوان «من بامدادم» ۲۰ مرداد ساعت ۱۶ در گالری دنا به نشانی میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بالاتر از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک چهار، واحد ۲ افتتاح می‌شود و تا سوم شهریور به جز روزهای شنبه‌ و یکشنبه‌ ساعت ۱۶ تا ۲۰ ادامه دارد.

«چنگ» در گالری شیرین

نمایشگاه آثار نقاشی یلدا جمالی با عنوان «چنگ»، ۲۰ مرداد تا یکم شهریور شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری شیرین به نشانی خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ سیزدهم، پلاک پنج برپاست.گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

«مُکافات» در گالری ثالث

نمایشگاه آثار نقاشی‌ آذین رستمی با عنوان «مُکافات» ۲۰ تا ۳۱ مرداد هر روز ساعت ۱۰ تا ۲۱ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۲ در گالری ثالث به نشانی کریم خان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ۱۴۸ دایر است. ساعت بازدید از نمایشگاه در روز اختتامیه ۱۰ تا ۱۸ است.

«نجوای نمناک» در گالری بینش

نمایشگاه انفرادی نقاشی و چاپ مهدیه رضایی با نام «نجوای نمناک» ٢٠ مرداد ساعت ۱۶ به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، جنوب چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، پلاک ۲۲ افتتاح می‌شود و تا ٣١ مرداد ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپاست.

«شناسایی» در گالری کاما

نمایشگاه «شناسایی» نمایش پوسترهای قدیمی نقاشی شده تاریخ سینما به همراه پرفورمنس با طراحی و ایده‌پردازی کامبیز بنان و اجرای رامبد کمالی ۲۰ مرداد ساعت ۱۷ در گالری کاما به نشانی جردن، خیابان دیدار شمالی، کوچه کیش شرقی، پلاک ۲۰، طبقه اول افتتاح می‌شود و تا ۳۱ مرداد به جز شنبه‌ها ساعت ۱۴ تا ۲۰ ادامه دارد.

«خاطرات پری و گنجشک‌ها» در گویه

‌نمایشگاه نقاشی‌های پرویز حبیب‌پور به کیوریتوری امیر وارسته، با نام «خاطرات پری و گنجشک‌ها» ۲۰ مرداد ساعت ۱۶ در گالری گویه به نشانی میدان هفت‌تیر، خیابان لطفی، نرسیده به مشاهیر، پلاک ۳۹ افتتاح می‌شود و تا ۳۰ مرداد ساعت ۱۱ تا ۲۱ ادامه دارد.

«تکه» در گالری امکان

نمایشگاه آثار نقاشی نگین صدف با عنوان «تکه» ۱۹ مرداد تا سوم شهریور به جز روزهای شنبه و یکشنبه ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری امکان به نشانی خیابان مطهری، خیابان فجر (جم)، خیابان غفاری، پلاک ۵۱، طبقه اول برپاست.

«خال و خط شکسته» در نیاوران

نمایشگاه «خال و خط شکسته» با نمایش آثار خوشنویسی استاد سیدعلی فخاری ۲۰ مرداد ساعت ۱۶ در گالری یک فرهنگسرای نیاوران به نشانی خیابان پاسداران، مقابل بوستان نیاوران افتتاح می‌شود و تا ۲۹ مرداد روزهای عادی ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای تعطیل ساعت ۱۴ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان است.

در این نمایشگاه ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته می‌شود که اکثر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان منقوش به طلا و تذهیب با طلا و تعدادی از آثار هم بر روی کاغذهای آهار مهره و کاغذهای ابرو باد دست‌ساز با رنگ گیاهی است.

«کمیک، آخرین تراژدی» در باشگاه

نمایشگاه انفرادی آثار حمید بهرامی با عنوان «کمیک، آخرین تراژدی» در سه بخش طراحی، نقاشی و ان اف تی با همکاری گالری هما ۲۰ مرداد ساعت ۱۶ در گالری باشگاه به نشانی خیابان کریمخان، خیابان حسینی، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۳، طبقه سوم افتتاح می‌شود و تا ۲۹ مرداد همه روزه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپاست.

«وانمود دلقک؛ بازگشت اسطوره» در گالری اِچ

نمایشگاه آثار نقاشی بهراد صنعتی با عنوان «وانمود دلقک؛ بازگشت اسطوره» ۲۰ مرداد ساعت ۱۶ در گالری اِچ به نشانی خیابان شریعتی، روبه روی دولت، کوچه میرزا تاراج، پلاک ۱۰ افتتاح می‌شود و تا ۲۷ مرداد همه روزه ساعت ۱۶ تا ۲۰ ادامه دارد.

«اقلیم هنر» در برج آزادی

نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی «اقلیم هنر» با ۳۶ اثر در حوزه خوشنویسی، نقاشی‌خط، نقاشی، به همت گروه هنری اقلیم هنر با مدیریت آهنگ میرمنگره، ۲۰ مرداد ساعت ۱۷ در گالری آسمان برج آزادی افتتاح می‌شود و تا ۲۶ مرداد به جز شنبه از ساعت ۹ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان است.

علی امید میرمنگره، اسحاق حنیفه، علیرضا روح الامینی، حسین احصایی، فیروز نصیری و مسعود شکیبایی و متخصصین و اساتید هنری؛ نوشین رعیت، زهرا رشیدنیا، آهنگ میرمنگره، مرضیه جولان پور، بهاره یداله پور شمس آبادی، سعیده اسلامی، حورا حاجی عزیزی، سارا کریمی، فاطمه کاظمی، شادی جساس، ونی پاکاری، کیمیا دانشور، زهرا نیک طلب، فاطمه گوهری، نسیم حیدری، مبینا فلاح، رامیلا جعفرپناه، فاطیما بابائی، محیا حیدری و سیدمحسن نوری زاده از هنرمندان شرکت‌کننده در این رویداد هستند.

«افرند» در گالری آیریک

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «افرند» ۲۰ تا ۲۵ مرداد به جز دوشنبه در گالری آیریک به نشانی اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق، نبش وفا آذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، طبقه سوم، واحد ۱۰۲ برپاست.

«برگی از مرداد» در نگارخانه فرشچیان

نمایشگاه گروهی «برگی از مرداد» با نمایشگاه‌گردانی بهناز رادحسینی با موضوع‌هایی همچون دغدغه‌های اجتماعی و دل‌مشغولی‌های فردی، ۱۹ مرداد ساعت ۱۶ در نگارخانه استاد محمود فرشچیان موسسه فرهنگی هنری صبا به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان مظفر شمالی، شماره ۱۲۵، افتتاح می‌شود و تا ۲۴ مرداد به جز روزهای تعطیل ساعت ۱۰ تا ۱۸ ادامه دارد.

«آب» در خانه کاریکاتور ایران

نمایشگاه «کارتون آب» به منظور مورد توجه قرار دادن اهمیت آب در تداوم حیات، از نگاه موجز و خلاقانه هنر کارتون «طنز ترسیمی» ۱۶ مرداد تا ۲۰ شهریور روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ و پنجشنبه‌ها ساعت ۹ تا ۱۲ به استثنای روزهای تعطیل در خانه کاریکاتور ایران به نشانی خیابان دکتر شریعتی، تقاطع اتوبان شهید همت، خیابان شهیدداود گل نبی غربی، بعد از میدان احمدی روشن(کتابی)، پلاک ۴۴ دایر است.

کمبود منابع آب در نقاط مختلف کره زمین می رود تا به اصلی‌ترین چالش توسعه پایدار در جهان تبدیل شود و حیات ساکنان کره زمین را در معرض تهدید و بحران های زیست محیطی قرار دهد. با توجه به کاهش بارش‌های فصلی و بروز خشکسالی و گرم شدن زمین باید جامعه جهانی و همه کشورها این بحران حیاتی را به طور جدی مورد نظر قرار داده و با ارائه راهکارهای فرهنگی و آموزشی، اقدامات ویژه‌ای را در جهت کاهش تبعات این بحران جهانی انجام دهند. ایران نیز با میزان بارندگی سالانه حدود یک سوم میانگین جهانی در بین ۱۱۶ کشور جهان، رتبه چهاردهم را از نظر بحران آب دارد.

«حلقه رنگ» در نگارخانه آفرینش

نمایشگاه گروهی هنرجویان نقاشی با عنوان «حلقه رنگ» ۱۴ تا ۲۳ مرداد ساعت ۹ تا ۱۸ در نگارخانه آفرینش نور مجتمع فرهنگی هنری نور به نشانی فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت‌الله کاشانی، بعد از پل شهید ستاری، جنب شهر کتاب دایر است.

«منتخبی از ۷۰ سال مجسمه‌سازی ایران»

نمایشگاه گروهی «منتخبی از هفتاد سال مجسمه‌سازی ایران» با نمایش ۱۵۰ اثر از ۱۱۰ هنرمند همچون بهمن محصص، ژازه تباتبایی، پرویز تناولی، پرویز کلانتری، علی‌اکبر صادقی، فرشید مثقالی، ایرج زند، مهدی سحابی، فریده لاشایی، پروانه اعتمادی، فرهاد مشیری، بیژن نعمتی شریف، بهمن دادخواه، تاها بهبهانی، توکل اسماعیلی و فریدون آو، ۱۳ مرداد تا هفتم شهریور ساعت ۱۱ تا ۲۱ در گالری آرت سنتر به نشانی بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵ برپاست.

«آشوب» در گالری نیان

نمایشگاه انفرادی حجم از آثار محمدرضا پورکمالی با عنوان «آشوب» با کیوریتوری نگار نادری‌پور ۱۳ مرداد تا سوم شهریور روزهای عادی ساعت ۱۴ تا ۱۹ و روزهای تعطیل ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری نیان به نشانی میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان نور، خیابان وفایی ورمرزآبادی، بن بست ابهری، پلاک پنج برپاست. شنبه‌ها گالری تعطیل است.

«انسان پادشکننده» در گالری نگاه

نمایشگاه گروهی «انسان پادشکننده» با آثاری از فرح ابوالقاسم، پویا آریانپور، مصطفی دشتی، نیلوفر قادری‌نژاد، آنه محمد تاتاری، احمد مرشدلو، نیکزاد نجومی و مینا نادری، ۱۳ مرداد تا یکم شهریور به جز دوشنبه‌ها ساعت ۱۲ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری نگاه به نشانی خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)، خیابان غفاری، شماره ۶۴ دایر است.

«ممتد مؤکد» در نگارخانه والی

نمایشگاه آثار حسن مهربانی با عنوان «ممتد مؤکد» ۱۳ تا ۳۱ مرداد به جز شنبه‌ها ساعت ۱۲ تا ۲۰ در نگارخانه والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهیدخدامی، پلاک ۷۲ برپاست.

نمایشگاه تابستانه در راه ابریشم

«نمایشگاه تابستانه راه ابریشم» با آثار افشین چیذری، اشکان دانشمند، روزبه ملکی، نازلی عباس‌پور، مریم حاج فرج‌زاده، پرستو کرمانی، مریم فیروزی، ابراهیم نوروزی، بزرگمهر حسین‌پور، مریم تخت‌کشیان، محمد کلانتری و امیرنصر کم‌گویان ۱۳ مرداد تا ۳۱ مرداد همه روزه به جز دوشنبه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری راه ابریشم به نشانی بلوار کشاورز، بین وصال شیرازی و قدس، ساختمان تکنو آجر، پلاک ۲۱۰ دایر است.

نمایشگاه باستان‌شناسی و «یک سکوت» در اُ

نمایشگاه «پژوهشی ژرف و سترگ و غریب در باب اشیای باستانی تمدن‌های آینده» به کوشش فرامرز کیهانی و نمایشگاه آثار علی رحیمی (م.۱۳۷۴ دایکندی، افغانستان) با عنوان «یک سکوت»، ۱۳ تا ۳۰ مرداد دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری اُ به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ دایر است.

«واقعیت دست‌چین شده» در گالری شریف

نمایشگاه «واقعیت دست‌چین شده» آثار نقاشی پریسیما بهرامی، ۱۳ تا ۲۷ مرداد دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۱۹ در گالری شریف به نشانی میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ برپاست. گالری شریف شنبه‌ها تعطیل است. بازدید یکشنبه‌ها با قرار قبلی است.

هشتمین امرداد در افرند

کارنمای گروهی امرداد نمایشی از آثار نقاشی، مجسمه و عکاسی هنرمندان است که هر سال در مردادماه برگزار می‌شود. هشتمین دوره این رویداد ۱۳ تا ۲۷ مرداد به جز روزهای شنبه و یکشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری افرند به نشانی بزرگراه جلال آل احمد، خیابان جهان‌آرا، خیابان ۱۹ام (جلال حسینی)، بعد از تقاطع اشک‌شهر، پلاک ۴۸ دایر است.

«تا بیست» در گالری جاوید

نمایشگاه گروهی نقاشی «تا بیست» با آثار ۲۰ هنرمند همچون پرویز ابیضی، فاطمه افشاری، زهرا اکبری، سعید ایلخانی، ساجد بابایی، پارسا تاج‌بخش، مقصود تیموری، آناهیتا داراب بیگی، مهران نیک سیما، سعیده مرادی و نگار مومنی‌فر ۱۳ تا ۲۷ مرداد به جز یکشنبه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری جاوید به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، ابتدای خیابان زرتشت غربی، خیابان یزدان، پلاک ۱۷، واحد یک برپاست.

«مرداد» در استخر

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «مرداد» با آثاری از پریناز هاشمی، کمال طباطبایی، پژمان رحیمی‌زاده، زهرا پرکاه، حسین سعلبی فرد، مهسا کریمی، مانلی منوچهری و شیما خضری ۱۳ تا ۲۵ مرداد ساعت ۱۷ تا ۲۱ در پروژه‌های آرتیبیشن: استخر به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، خیابان رضایی، پلاک ۶۱، ایوان ربط دایر است.

«زن و قایق صورتی» در گالری هما

نمایشگاه آثار نقاشی و مجسمه نجوا عرفانی با عنوان «زن و قایق صورتی» ۱۳ تا ۲۴ مرداد ساعت ۱۲ تا ۲۰ در گالری هما به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک هشت، واحد یک برپاست.

«دمدمه» در ایرانشهر

نمایشگاه آثار نقاشی نوید ظفرزاده با عنوان «دمدمه» ۱۳ تا ۲۴ مرداد یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۶ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ایرانشهر به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ دایر است.

«فراموش-م-نکن»

نمایشگاه «فراموش-م-نکن» آثار طراحی کیانا خزچین ۱۳ تا ۲۴ مرداد هر روز ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری بُستان به نشانی خیابان مطهری، خیابان لارستان، نبش بیست و دو، پلاک ۷۱ برقرار است. گالری بُستان دوشنبه‌ها تعطیل است.

«ماندگار» در نگر

نمایشگاه آثار نقاشی زنده‌یاد جمشید سماواتیان با عنوان «ماندگار» ۱۵ تا ۲۳ مرداد یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه ساعت ۱۶ تا ۲۱ در نگارخانه نگر به نشانی زیر پل کریمخان، بعد از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول برپاست. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

«تجربه‌های کارگاهی» و نقاشی‌های فرهاد خردمند

نمایشگاه گروهی عکس با مدیریت مهران مهاجر، ۱۳ تا ۲۳ مرداد ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه آریا به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از سه راه عباس‌آباد، کوی زرین، پلاک ۱۰ دایر است. گالری روزهای شنبه تعطیل است. همچنین نمایشگاه نقاشی‌های فرهاد خردمند ۱۳ تا ۲۴ مرداد ساعت ۱۶ تا ۲۰ در سرداب این نگارخانه برپاست.

«طنین زندگی» در نگارخانه شفق

ششمین نمایشگاه سالیانه گروهی عکس با عنوان «طنین زندگی» ۱۳ تا ۲۳ مرداد ساعت ۹ تا ۱۹ در نگارخانه شفق به نشانی خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی (یوسف‌آباد)، خیابان بیست ‌و یکم، بوستان شفق، فرهنگسرای خانواده برقرار است. در این نمایشگاه ۲۶ اثر از ۲۰ عکاس در قالب سیاه و سفید به نمایش گذاشته شده است‌.

‎‏‎‏‎‏‎«آشفتگی سبز» در غزال روستا

نمایشگاه گروهی نقاشی و اینستالیشن با نام «آشفتگی سبز» با نمایشگاه‌گردانی سارا جعفری، ۱۳ تا ۲۳ مرداد به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری غزال روستا به نشانی خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، کوچه زیبا، پلاک ۲۶ برپاست.

«یافته» در نگارخانه هوم

نمایشگاه آثار نقاشی اهورا خلج با عنوان «یافته» ۱۳ تا ۲۱ مرداد به جز چهارشنبه‌ها ساعت ۱۸ تا ۲۰ در نگارخانه هوم به نشانی خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان چهارم، شماره ۲، طبقه اول دایر است.

«هزارتو» در خانه هنرمندان ایران

سومین مجموعه از پروژه «ناعکاسی» با آثار امیرحسین محمدکریمی با عنوان «هزارتو»، با همکاری گالری ریشه و کالکتیو متافور، چهارم تا ۲۴ مرداد در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر برپاست. خانه هنرمندان ایران شنبه‌ها تعطیل است.

«نقاشی‌های شهریور تا دی ۱۴۰۱» در اعتماد

نمایشگاه «نقاشی‌های شهریور تا دی ۱۴۰۱» آثار سیما چاووشی و مصطفی دشتی تا ۳۱ مرداد به جز دوﺷﻨﺒﻪ‌ﻫﺎ ساعت ۱۲ ﺗﺎ ۲۰ و ﺟﻤﻌﻪ‌ها ساعت ۱۵ تا ۲۰ در گالری اعتماد به نشانی میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی، پلاک ۲۵ دایر است.

«بدایع الزمان» در موزه عکسخانه شهر

نمایشگاه «بدایع الزمان»؛ عکس‌هایی از پدیدارهای مدرن در عصر قاجار، حاصل پژوهش محمدرضا طهماسب‌پور پژوهشگر تاریخ عکاسی ایران تا ۲۶ مرداد روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ و پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۳ در موزه عکسخانه شهر به نشانی میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز میزبان علاقه‌مندان است.

«از قهوه‌خانه تا سقاخانه» در نگارخانه لاله

نمایشگاه «از قهوه‌خانه تا سقاخانه و منتخب هنرمندان نوگرای ایران» با آثار هنرمندانی همچون توکل اسماعیلی(مش اسماعیل)، ناصر اویسی، رضا بانگیز، تاها بهبهانی، صادق تبریزی، پرویز تناولی، مهدی حسینی، محمدرضا حمیدی، کامبیز درمبخش، محمد فراهانی، مهرداد فلاح، حسین قوللر آقاسی، آنه محمد تاتاری، محمد مدبر، نصرت‌الله مسلمیان، احمد نصرالهی و منوچهر نیازی تا ۲۳ مرداد شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۸، پنجشنبه‌ها ساعت ۹ تا ۱۳، جمعه‌ها ساعت ۱۰ تا ۱۷ در نگارخانه لاله واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله برپاست.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا