تئاتر

هفته گذشته تئاتر‌شهر و سنگلج میزبان ۶۰۰۰ نفر بود / “سلول شخصی” پرمخاطب‌ترین نمایش

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۲۰ مرداد سال ۱۴۰۲ تفکیک اجراها مشخص شد که در هفته گذشته کمی بیشتر از ۶ هزار نفر برای تماشای تئاتر به این سالن‌ها رفته‌اند.

به گزارش روزنه هنر، بررسی میزان فروش هفتگی نمایش‌های روی صحنه در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی ، سایه و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر و همچنین تماشاخانه سنگلج تا پایان روز  جمعه ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در این دوره تعداد ۶۱۴۹ نفر برای دیدن نمایش‌های روی صحنه بلیت تهیه کرده‌اند.

این درحالی است که براساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد ۱۰ نمایش روی صحنه یک هفته گذشته کل فروش نمایش‌های جریان، سلول شخصی، ژنرال مجهول، حرفه‌ای، هیدن، سایه روشن، ساپو، شازده‌کوچولو۲۰۲۳، شب روی سنگفرش خیس و پرده در پرده با احتساب ارائه بلیت تمام بها، نیم بها، تخفیف دار و مهمان مجموعاً رقمی معادل یک میلیارد و ۱۷ میلیون و ۲۹۹ هزار تومان فروش را تجربه‌کرده‌اند.

در همین حال، بررسی میزان تعداد مخاطبان نمایش‌های یاد شده به تفکیک نشان می‌دهد که نمایش سلول شخصی با میزبانی از ۲۰۳۷ نفر رتبه نخست جدول فروش هفتگی اعلام شده را در اختیار دارد و به دنبال آن نمایش هیدن با اختلافی اندک از نمایش جریان یعنی جلب نظر ۱۰۳۴ مخاطب جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و جریان هم با ۱۰۱۷ مخاطب رتبه سوم را از آن خود کرد.

از سوی دیگر بررسی آمارهای مربوط به هر یک از نمایش‌های یاد شده به تفکیک اینگونه محاسبه شده است. که  نمایش «جریان» به کارگردانی علیرضا معروفی که از  روز ۲۹ تیرماه  ۱۴۰۲ اجرای خود را در  تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ هزار تومان آغاز کرده ، با مجموع  ۱۸ اجرا و میزبانی از  ۲ هزار و ۳۰۵  تماشاگر، ۲۷۰ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان فروش داشته است.
نمایش «سلول شخصی» به کارگردانی امیرحسین آلادپوش هم که از روز ۸ مرداد ۱۴۰۲ در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ نفر و قیمت بلیت ۲۰۰ هزار  تومان روی صحنه رفته تا به امروز با مجموع  ۱۲ اجرا و میزبانی ۴ هزار و ۲۹۱ تماشاگر به فروشی معادل  ۶۰۷ میلون و ۱۴۰ هزار تومان دست پیدا کرده است.

نمایش «ژنرال مجهول» به کارگردانی میرعلیرضا دریابیگی  که از روز چهارشنبه ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۲ در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان روی صحنه رفته ، تاکنون با مجموع ۲۳ اجرا  و یک هزار و ۹۴۹  تماشاگر به  فروشی  معادل ۱۷۹ میلیون تومان  دست پیدا کرده است.

نمایش «حرفه ای» به کارگردانی  وحید منتظری نیز که از روز ۲۲ تیر ماه ۱۴۰۲  اجرای خود در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان آغاز کرد،  تا پایان روز جمعه ۲۰ مرداد با  مجموع ۲۰ اجرا و  ۲ هزار و ۳۴۳ تماشاگر به  فروشی معادل  ۲۴۲میلیون و ۹۹ هزار تومان  دست پیدا کرده است.

نمایش «هیدن (پنهان)» به کارگردانی کوروش شاهونه هم  که از روز ۲۷ تیر ماه ۱۴۰۲ اجرای خود را در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰  هزار تومان آغاز کرده، تاکنون با ۲۷ نوبت اجرا و ۲ هزار و ۵۱۸ تماشاگر به فروشی معادل ۲۷۹ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان دست پیدا کرده است.

نمایش «سایه روشن» به کارگردانی سعیده آجربندیان هم که از روز ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۲  در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰ هزا ر تومان  اجرای خود را آغاز کرده ، تا روز جمعه ۲۰ مرداد ماه با ۲۱ نوبت اجرا ، مجموع ۶۸۳ تماشاگر   و ۴۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به اجرای خود پایان داد .

نمایش«ساپو»به کارگردانی محمد امین سعدی نیز که از روز ۱۶ مرداد  ۱۴۰۲ در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان روی صحنه رفته ، تاکنون  با مجموع  ۴ اجرا  و ۲۷۳ تماشاگر (با احتساب ارائه بلیت تمام بها، نیم بها، تخفیف دار و مهمان) به فروشی معادل ۲۷ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان پیدا کرده است.

نمایش «شازده کوچولو ۲۰۲۳» به کارگردانی نیما گودرزی هم که از  ۲۰ تیر ۱۴۰۲  در کارگاه نمایش با ظرفیت ۲۶ نفر و قیمت بلیت  ۷۰ هزار تومان روی صحنه رفته ، تاکنون با مجموع ۲۳ اجرا ، ۶۱۳ تماشاگر  به فروشی معادل  ۳۳ میلیون و  ۴۶۰ هزار تومان  دست پیدا کرده است.

نمایش «شب  روی سنگفرش خیس» به کارگردانی میکائیل شهرستانی  نیز که از  روز ۹ مرداد ۱۴۰۲ اجرای خود را  در تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۶ نفر و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان  آغاز کرده تا پایان روز جمعه ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ با  مجموع ۶۹۷ تماشاگر به  فروشی معادل ۵۷ میلیون و ۵۵۲ هزار تومان  پیدا کرده است.

نمایش «پرده در پرده » به کارگردانی رویا اسدی  هم که از  روز  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ اجرای خود را  در تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۶ نفر و قیمت بلیت ۶۰ هزار تومان  آغاز کرده  تاکنون  با  ۲۶۸ تماشاگر ، ۱۶ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان فروش داشته است.

گفتنی است تالار هنر بدلیل انجام عملیات ایمن سازی سالن اجرا ندارد.

منبع: تسینم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا