تئاتر

سعید چنگیزیان، سجاد افشاریان، فرزین محدث و … صحنه را دیدنی می‌کنند

این روزها با اجرای چند نمایش تازه، بازیگرانی چون سجاد افشاریان، سعید چنگیزیان، فرزین محدث، عمار تفتی و … روی صحنه می‌روند و چهره‌هایی همچون صابر ابر، مرتضی اسماعیل کاشی و … نیز به عناوینی دیگر با اجرای برخی آثار نمایشی همکاری دارند.

به گزارش روزنه هنر، تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به تازگی میزبان نمایش «بک تو بلک» به نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان شده است که با بازی افشاریان، نیکو بستانی و مهدی زندیه اجرا می‌شود.

این نمایش تا ۲۷ شهریور ساعت ۱۸ و به مدت زمان ۷۰ دقیقه روی صحنه است.

در تالار چهارسو اما چند نمایش گوناگون اجرا دارند.

«ژنرال مجهول» نوشته رنه در بالدیا با ترجمه فرهاد ناظرزاده کرمانی و کارگردانی علیرضا دریابیگی، آخرین اجراهای خود را در این تالار سپری می‌کند.

این نمایش تا ۲۷ مرداد راس ساعت ۱۸ و سی و به مدت زمان ۷۵ دقیقه اجرا دارد.

«حرفه‌ای» به نویسندگی و کارگردانی وحید منتظری دیگر نمایشی است که در این تالار روی صحنه می‌رود.

اجرای این نمایش تا ۳ شهریور ادامه دارد و این اثر نمایشی ساعت‌ ۲۰ و پانزده و به مدت ۹۰ دقیقه اجرا می‌شود.

«چخفته» نوشته فرزانه محمدحسین و کار اشکان پیر زنده دل، نمایش دیگری است که در تالار چهارسو اجرا می‌شود.

این نمایش که اجرای آن تا ۱۶ شهریور ادامه دارد، هر شب راس ساعت ۱۸ و پانزده و به مدت زمان ۷۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

تالار سایه اما میزبان نمایش «ساپو» نوشته و کار امین سعدی است که تا روز ۲۷ مرداد اجرا می‌شود. این نمایش هر شب راس ساعت ۲۰ و پانزده و به مدت زمان ۶۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

در کارگاه نمایش آخرین اجراهای «شازده کوچولو» به کارگردانی نیما گودرزی تا ۲۷ مرداد راس ساعت ۱۹ و چهل و پنج و به مدت زمان ۶۰ دقیقه اجرا می‌شود.

تماشاخانه سنگلج این روزها میزبان دو نمایشنامه از آثار اکبر رادی است.

نمایش «پرده در پرده» به کارگردانی رویا اسدی راس ساعت ۱۸ و سی و به مدت زمان ۶۵ دقیقه و «شب روی سنگفرش خیس» به کارگردانی میکاییل شهرستانی هر شب راس ساعت ۲۰ و پانزده و به مدت زمان ۷۵ دقیقه در این تماشاخانه روی صحنه می‌روند.

بازیگران هر دو اجرا، هنرجویان بازیگری میکاییل شهرستانی هستند.

تالار مولوی هم فعالیت خود را با اجرای دو نمایش ادامه می‌دهد. تالار اصلی این مرکز، شاهد اجرای نمایش «انسان/ اسب/ پنجاه/ پنجاه» نوشته هاله مشتاقی نیاست که با کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی روی صحنه می‌رود.

بازیگران این نمایش هنرجویان جوان بازیگری هستند. این اثر نمایشی هر شب راس ساعت ۲۰ و به مدت زمان ۷۵ دقیقه روی صحنه می‌رود.

در تالار کوچک مولوی هم نمایش «دایره» با طراحی و کارگردانی رضا عرفانی تا ۳۱ مرداد روی صحنه است و ساعت ۱۸ و به مدت ۵۵ دقیقه اجرا دارد.

این تالار از ۲ تا ۱۷ شهریور پذیرای نمایش «شیرعلی» نوشته مهدی پوررضاییان و کار حنیف مظفری می‌شود که ساعت ۱۸ و سی و به مدت زمان ۴۵ دقیقه روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه ایرانشهر هم این روزها میزبان چند نمایش تازه است.

تالار ناظرزاده این تماشاخانه پذیرای نمایش موسیقایی «دردنوشان» است که به نویسندگی، کارگردانی و اجراگری عمار تفتی روی صحنه می‌رود.

این نمایش که مدت زمان آن ۷۰ دقیقه است، از ۲۹ مرداد تا ۱۳ شهریور راس ساعت ۲۱ و پانزده دقیقه اجرا می‌شود.

تالار استاد سمندریان این تماشاخانه نیز میزبان دو نمایش «مکبث فریز مبکث» به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی آرش دادگر است که با بازی چند بازیگر شناخته شده همچون حسام منظور، صدف اسپهبدی و فرید قبادی، آرش دادگر در کنار تعداد دیگری از بازیگران به صحنه می‌رود.

«زیگموند» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کورش نیا دیگر نمایشی است که در این سالن اجرا می‌شود.

این نمایش با بازی فرزین محدث، شهروز دل افکار و یلدا عباسی هر شب راس ساعت ۲۱ به مدت زمان ۷۰ دقیقه روی صحنه می‌رود و اجرای آن تا پایان شهریور ادامه دارد.

تالار انتظامی خانه هنرمندان نیز شاهد آخرین اجراهای نمایش «هل پوک» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا عطایی فر است که اجرای آن تا ۲۷ مرداد ادامه دارد و هر شب راس ساعت ۲۱ و به مدت زمان یک ساعت روی صحنه می‌رود.

این اثر نمایشی با مدت زمان ۸۰ دقیقه تا پایان شهریور راس ساعت ۱۹ اجرا می‌شود. «بدل» نوشته و کار آهو امیر صمیمی دیگر نمایشی است که در این سالن اجرا دارد. این نمایش تا اواخر شهریور ساعت ۲۱ با مدت زمان ۷۵ دقیقه روی صحنه می‌رود.

در تالار حافظ نیز نمایش «دوباره بازی» نوشته و کار پیمان قدیمی اجرا می‌شود که اسماعیل گرجی، بازیگر شناخته شده تئاتر در آن بازی می‌کند. اجرای این نمایش تا ۱۷ شهریور ادامه دارد و این اثر نمایشی در ساعت‌های ۱۸ و سی و ۲۰ و سی دقیقه روی صحنه می‌رود.

پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب نیز مرداد و شهریور خود را با اجرای دو نمایش سپری می‌کند.

در سالن بلک باکس این پردیس نمایش «سندروم روسمر» نوشته و کار داود زارع اجرا می‌شود. در این نمایش، برخی بازیگران شناخته شده تئاتر همچون سعید چنگیزیان، علی باقری، اصغر پیران در کنار ایمان صیاد برهانی و امین اسفندیار به ایفای نقش می‌پردازند. این اثر نمایشی ساعت ۱۹ و سی به مدت زمان ۹۰ دقیقه اجرا می‌شود.

«لحظه‌ها و همیشه» دیگر نمایشی است که در این پردیس اجرا دارد. این نمایش نوشته و کار کمال هاشمی است که با بازی مجتبی پیرزاده، شیوا فلاحی و نیلوفر بیرامی روی صحنه می‌رود و اجرای آن تا ۳۱ مرداد ادامه دارد. این اثر نمایشی هر شب راس ساعت ۱۹ و چهل و پنج و به مدت زمان ۸۰ دقیقه روی صحنه است.

عمارت ارغوان نیز هم اکنون میزبان چند نمایش مختلف است. «کنتس کاتلین» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهدی یوسفیان تا ۲۷ مرداد هر شب راس ساعت ۲۱ و به مدت زمان ۹۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

«رنگی» به کارگردانی مشترک آیلین گودرزی و عسل میرربیع تا ۲ شهریور راس ساعت ۱۷ در این مجموعه به اجرای خود ادامه می‌دهد.

«محاکمه النا» نوشته و کار فرشید ذوالفقاری فرد، دیگر نمایشی است که ساعت ۱۹ به مدت زمان ۷۰ دقیقه در این سالن اجرا دارد و تا ۳ شهریور روی صحنه است.

در همین مجموعه، نمایش دیگری با نام «مکانی برای یک سگ مرده» نوشته محمد چرم‌شیر و کار مهدی همتی روی صحنه می‌رود. این نمایش تا ۱۷ شهریور ساعت ۲۱ به مدت زمان ۵۰ دقیقه اجرا می‌شود.

خانه نمایش دا نیز پذیرای چند اثر نمایشی است. «سال سوم جنگ» به نویسندگی و کارگردانی محمود آقازاده، یکی از این آثار است که اجرای آن تا روز ۲ شهریور ادامه دارد و هر شب ساعت ۱۹ و به مدت زمان ۶۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

«اسپلاندید» نوشته ژان ژنه و کار سهیل محزون ساعت ۱۹ و به مدت زمان ۷۰ دقیقه اجرا می‌شود. این نمایش که ویژه تماشاگران بالای ۱۸ سال است، تا ۳ شهریور روی صحنه می‌رود.

«ابوزید آباد رزیدنسی» به نویسندگی و کارگردانی محمد میرعلی اکبری دیگر نمایشی است که آخرین اجراهای خود را در این تماشاخانه روی صحنه می‌برد.

این نمایش تا ۲۷ مرداد ساعت ۱۷ و به مدت زمان ۸۰ دقیقه اجرا دارد.

همچنین نمایش «فردا» نوشته و کار سروش زرینی تا ۱۰ شهریور مهمان خانه نمایش دا است که هر شب ساعت ۲۱ و به مدت ۴۵ دقیقه اجرا می‌شود.

در تماشاخانه اهورا نیز نمایش «سندروم استکهلم» نوشته سعید خاکپور و کار ایمان سلیمانی روی صحنه می‌رود.

این نمایش تا ۱۰ شهریور هر شب راس ساعت ۲۰ و سی و به مدت زمان ۶۰ دقیقه اجرا می‌شود.

در تماشاخانه هیلاج دو نمایش به صحنه می‌روند؛ «زردآلو» نوشته و کار احسان سلیمیان به تهیه کنندگی صابر ابر تا ۳۱ مرداد به اجرای خود ادامه می‌دهد. این نمایش ساعت ۲۰ و به مدت زمان ۵۰ دقیقه اجرا دارد.

«اتاق عروس» نوشته والنتین گراسناگاروف به کارگردانی داریوش شهبازی دیگر نمایشی است که در هیلاج روی صحنه می‌رود.

این نمایش تا ۵ شهریور ساعت ۲۱ و سی و به مدت زمان ۹۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

عمارت نوفل لوشاتو هم این روزها میزبان مجموعه‌ای از نمایش‌هاست که با عنوان ثابت «انسانی مرد» روی صحنه می‌روند. هر یکی از این نمایش‌ها عنوان مستقل خود را هم دارند.

این مجموعه با طراحی و کارگردانی مسعود ترابی اجرا می‌شود که هم بازیگرانی ثابت و در عین حال متغییر دارد.

سالن ملک هم کار خود را با آخرین اجراهای نمایش «اتول سورون» نوشته باقر سروش و کار شهروز دل افکار ادامه می‌دهد. این نمایش از ۲۷ مرداد ساعت ۱۸ و سی دقیقه به صحنه می‌رود.

در همین سالن، نمایشی دیگری با عنوان «ماراساد» نوشته پتر وایس و کار شیما زاغیان تا ۱۲ شهریور روی صحنه است. ساعت اجرای این نمایش ۲۱ و مدت زمان آن ۷۰ دقیقه است.

«جایی در میان خوک‌ها» نوشته آثول فوگارد با ترجمه هوشنگ حسامی و کارگردانی پدرام آزموده، دیگر نمایشی است که تا ۵ شهریور ساعت ۱۹ و به مدت زمان ۷۵ دقیقه در تماشاخانه صحنه آبی اجرا می‌شود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا