تئاتر

میزبانی نمایش «بدل» از خانواده‌های اهداکننده عضو/ روایتی از مرگ مغزی شدن یک انسان

دومین شب از اجرای نمایش «بدل» به خانواده‌های اهداکننده‌ عضو تقدیم شد.

به گزارش روزنه هنر، دومین شب از نمایش «بدل» به نویسندگی و کارگردانی آهو امیر صمیمی با حضور محمدرضا امیرافضلی رئیس کمیته تئاتر انجمن اهدای عضو ایرانیان، تعدادی از سفرای اهدای عضو و همراهان انجمن نفس و تعدادی از خانواده‌های اهدا کننده اجرا شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

آهو امیر صمیمی پس از پایان نمایش، در صحبت‌هایی با تشکر از حمایت انجمن اهدای عضو ایرانیان، اجرای شب دوم نمایش «بدل» را به خانواده‌های اهداکننده عضو تقدیم کرد.

این اثر روایتی از زندگی خانواده‌ای‌ست که یکی از اعضای آن به واسطه شغل‌اش پس از بارها انجام عمل پیوند دچار مرگ مغزی می‌شود.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «مهرزاد از کودکی زیر سایه برادر دوقلوی ناهمسانش، مهران بوده و به فرزند درجه دو خانواده بودن خو گرفته ‌است. مهران در یک حادثه بدلکاری دچار مرگ مغزی می‌شود، خانواده متوجه می‌شوند، پسرشان فرم اهدا عضو پر کرده‌. حالا مهرزاد از فرصت استفاده می‌کند و تلاش می‌کند تا خودش را از سایه برادر نجات دهد.»

مسعود ملکوتی‌نیا، وحید الهویی و مژگان معقولی بازیگران این اثر به ترتیب مونولوگ هستند.

نمایش «بدل» نخستین تئاتر رسمی با موضوع اهدای عضو بوده که با حمایت انجمن اهدای عضو ایرانیان اجرای خود را آماده کرده است و تا ۲۸ شهریور ماه، هر شب (به جز شنبه‌ها) ساعت ۲۱ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه استاد انتظامی اجرا می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا