فرهنگ و جامعه

انتشار شماره جدید «سوره»/ گرافیک انقلاب سوژه شد

به گزارش روزنه هنر از روابط عمومی سوره، ماهنامه سوره به مدیر مسئولی محمدمهدی دادمان و سردبیری سیدعلی سیدان ابتدای شهریورماه منتشر شد. پیش‌فروش شماره چهارم از هم‌اکنون آغاز شده است و تا یک هفته ادامه خواهد داشت. این شماره طی یک هفته آینده روی پیشخان مطبوعات خواهد رفت.
تیتر اصلی جلد شماره چهارم، «قوی‌تر شدیم» است که گفت‌وگویی با استاد مسعود نجابتی هنرمند طراح خط و گرافیک انقلاب اسلامی است و در آن، از قدرت‌مند شدن نیروهای هنری انقلاب اسلامی از پس آزمون‌های سیاسی متعدد پس از انقلاب سخن گفته شده است.
«گرافیک انقلاب اسلامی، چگونه قوی شد؟» سرمقاله شماره چهارم سوره به قلم سید علی سیدان است که درآمدی بر شناخت الگوی عمل نیروهای انقلاب در میدان گرافیک است.
از دیگر مطالبی که در شماره جدید ماهنامۀ «سوره» منتشر شده است، می‌توان به نگاهی به زندگی و آثار مرحوم استاد حبیب‌الله صادقی، جستاری روایی از قدرتمند شدن نیروهای مستضعفین در بوشهر، جستار گزارشی از بحران آب در بوشهر، یادداشتی تحلیلی دربارۀ «قرآن‌سوزی»های اخیر در سوئد و دانمارک، گزارشی از معرکه آراء درباره پدیده «مداحی استودیویی»، یادداشتی درباره اتفاقی که برنامه تلویزیونی «هماهنگ» در رسانه ملی رقم زد، بازخوانی شکل‌گیری جریان اقلیت «مداحی سیاه» در یزد و گزارشی از رویداد «همچنان جاری» در موزه هنرهای معاصر اشاره کرد.
برای پیش‌خرید این شماره از ماهنامه سوره به صفحات مجازی سوره در پیام‌رسان‌ها به آدرس @ sourehmagazine مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا