رادیو و تلویزیون

همراه با چهارمین قسمت «میراث مقدس» در شبکه دو

«جشنواره فیلم‌های داستانی کوتاه» شبکه دو با عنوان «میراث مقدس» در چهارمین روز هفته دفاع مقدس، چهار فیلم کوتاه داستانی جدید را پخش می‌کند.


به گزارش روزنه هنر، در چهارمین قسمت این برنامه فیلم‌های کوتاهی همچون «سلیمه»، «حوض خون»، «یک هفته بعد» و «شهیدانه زیستن (بنی آدم)» چهارم مهر ساعت ۲۱:۱۰ روانه آنتن خواهد شد.
در فیلم کوتاه «سلیمه» روزهای ابتدایی دفاع مقدس که بعثی‌ها به روستاهای خوزستان نزدیک شده بودند به تصویر کشیده می‌شود. این فیلم به کارگردانی علی خسروی، تهیه‌کنندگی تقی نعمتی و ایفای نقش سلیمه رنگزن روایتگر انتظار یک مادر است که با وجود داشتن همسری پیر و ناتوان و انتظار برای آمدن پسرش، زندگی را در خانه خود جاری ساخته است. سلیمه در فضای یک روستا در کردستان روایت می‌شود و در انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تهیه و تولید شده است.
فیلم داستانی «حوض خون» به کارگردانی محمد دیماسی، تهیه‌کنندگی ابراهیم ارجمندی و نویسندگی یاسین پورعزیزی در بسیج صدا و سیما تهیه و تولید شده است و روایتگر تعدادی از بانوان شهر اندیمشک است که در بخش پشتیبانی جبهه برای صرفه‌جویی در هزینه بیت‌المال به شست‌وشوی لباس‌های خونی و تعمیر البسه آسیب‌دیده شهدا و مجروحین می‌پرداختند اما در این میان یکی از این بانوان مدتی‌ است از پسر خود خبر ندارد. در این فیلم هنرمندانی همچون نسرین نکیسا، پروا آقاجانی، مصطفی شجاعی، انسیه رحمانی و زهرا برومند به ایفای نقش پرداخته‌اند.
فیلم داستانی کوتاه «یک هفته بعد» با موضوع ملت قهرمان، روایتگر پدر شهیدی است که هرروز به مغازه احمدآقای نقاش که چهره شهدا را می‌کشد، می‌رود تا او را پیدا کند اما احمدآقا نیست و همکارش هم از رفت و آمد‌های پدر شهید کلافه می‌شود. وقتی خود احمد آقا می‌آید، اول فکر می‌کند پدر شهید فراموش کرده که هفته قبل عکس شهیدش را کشیدند اما بعد متوجه می‌شود پسر دیگر آن پدر هم شهید شده و پدر می‌خواهد چهره پسر دومش هم نقاشی شود. این اثر به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمدحسین بنی‌احمدی تهیه و تولید شده و هنرمندانی همچون شاهرخ فهیم، رجبعلی فرازمند، حامد اخوان‌زاده و احمد نوری در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.
فیلم کوتاه «شهیدانه زیستن» در هر قسمت برشی کوتاه از زندگی یک قهرمان را روایت می‌کند که عنوان این قسمت «بنی آدم» است. این اثر به کارگردانی امیرحسین نوروزی و تهیه‌کنندگی پژمان لشکری‌پور و امیرحسین نوروزی در سازمان هنری رسانه‌ای اوج تهیه و تولید شده و برگرفته از خاطره همسر شهید قربانعلی عرب است. در این فیلم نسرین نکیسا و سعید بحرالعلومی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

چهارمین قسمت «میراث مقدس» به مناسبت ارج نهادن ایام دفاع مقدس با عناوین «سلیمه»، «حوض خون»، «یک هفته بعد» و «شهیدانه زیستن (بنی آدم)» سه‌شنبه چهارم مهر ساعت ۲۱:۱۰ روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن روز بعد ساعات ۲:۱۵ بامداد، ۱۰ صبح و ۱۶:۲۰ خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا