سینما

موزه سینما همزمان با هفته کودک برگزار می کند؛ کارگاه کارگردانی در سینمای کودک با حضور ” سیروس حسن پور”

همزمان با هفته جهانی کودک موزه سینما کارگاه کارگردانی در سینمای کودک را با حضور سیروس حسن پور برگزار می کند.


به گزارش روزنه هنر، سیروس حسن پور از جمله کارگردان های شناخته شده سینمای کودک است که ساخت آثاری همچون دهقان فداکار، تصمیم کبری، چوپان دروغگو، قطار کودکی، مروارید و…‌ را در کارنامه خود دارد و جوایز مختلفی را از جشنواره های داخلی و خارجی بدست آورده است.
حسن پور در این کارگاه که روز سه شنبه ۱۸ مهرماه به مدت سه ساعت برگزار می شود به مباحثی همچون کارگردانی فیلم در سینمای کودک و تفاوت آن با سینمای بزرگسال، هدایت بازیگران کودک و نوجوان در صحنه، تفاوت فیلم های سینمایی درباره کودکان با فیلم هایی که برای کودکان ساخته می شود خواهد پرداخت.
حسن پور به عنوان دستیار کارگردان در کنار مجید مجیدی در فیلم‌های «آواز گنجشک‌ها»، «خدا می آید»، «باران»، «پدر»، و همچنین در کنار ابراهیم حاتمی کیا در فیلم «دیده بان» و شهرام اسدی در فیلم «روز واقعه» نیز فعالیت داشته است.
وی همچنین در فیلم‌های زنگ تفریح ساخته زنده یاد عباس کیارستمی، سفر ساخته بهرام بیضایی، جایزه ساخته علیرضا داوودنژاد و … نقش آفرینی کرده است.
جایزه ویژه هیئت داوران کودک و در جشنواره کودک و نوجوان برای «کلاس اول» ، تندیس کتاب زرین در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد برای «رضایت نامه»، تندیس نقره‌ای در جشنواره قاهره برای فیلم غاز مهاجر، تندیش جشنواره پریکس برای چوپان دروغگو، جایزه ویژه هیئت داوران در جشنواره تونس برای فیلم «غاز مهاجر»، تندیس طلائی و لوح تقدیر هیئت داوران انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان برای فیلم «دهقان فداکار»، جایزه سیفژ (مرکز بین‌المللی فیلم‌های کودکان ونوجوانان) در جشنواره فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی پریکس دانوب در جمهوری اسلواکی از جمله جوایز و افتخارات این هنرمند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا