موسیقی و تجسمی

کنسرت راما با نگاهی متفاوت به موسیقی ایرانی برگزار می‌شود

گروه «راما» با حضور سه تن از هنرمندان موسیقی کشورمان براساس مُدگردی‌های موسیقی کلاسیک ایران توام با فضاسازی‌های خاصِ سازها در تالار رودکی به صحنه می‌رود.


به گزارش روزنه هنر، گروه «راما» تازه‌ترین کنسرت خود را با حضور مهرداد پازوکی – خواننده و نوازنده پیانو، رشید کاکاوند – نوازنده سازهای کوبه‌ای و صائب کاکاوند – نوازنده تار و همخوان برگزار می‌کند. این کنسرت با عنوانِ «خواب آیینه» سه‌شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۲۰ در تالار رودکی برگزار می‌شود.
عنوانِ «خواب آیینه» برای این کنسرت، برگرفته از قصیده‌ای از هوشنگ ابتهاج است.
کنسرت گروه «راما» در چهار بخش اجرا می‌شود؛ در بخش نخست، یادداشت‌های پراکنده(تکنوازی پیانو) ساخته‌ی مهرداد پازوکی، در بخش دوم «خواب در خواب» ساخته‌ی رشید کاکاوند، در بخش سوم «نور» ساخته‌ی صائب کاکاوند و در انتها خواب آیینه ساخته‌ی مهرداد پازوکی اجرا خواهد شد.
کنسرت پیش‌رو براساس مُدگردی‌های موسیقی کلاسیک ایران توام با فضا سازی‌های خاصِ سازها شکل گرفته است. این اجرا با هدفِ؛ پیوند عمیق تر شعر و موسیقی، خارج از فضاهای از پیش تکراری و نگاه جدی‌تر به موسیقی کلاسیک ایران تدوین و طراحی شده است.
رویکرد این گروه پیشتر براساس تمریناتی است که از سال ۱۳۹۸ توسط مهرداد پاروکی و صائب کاکاوند آغاز شده و حاصل این همکاری کنسرت «من چه گویم» و ضبط آلبومی با همین نام است که به زودی منتشر خواهد شد. در ادامه‌ی فعالیت‌های این گروه و با دعوت از رشید کاکاوند کنسرت «خواب آیینه» شکل گرفت.
کنسرت گروه «راما» با عنوان «خواب آیینه»‌ سه‌شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۲۰ به تهیه کنندگی یاسر یگانه در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا