موسیقی و تجسمی

سفارت ژاپن عکس‌های منتخب جشنواره ایرانی را روی دیوار می‌برد

آثار منتخب عکاسان ژاپنی در اختتامیه جشنواره بین المللی جایزه «عکس پنج» در سفارت ژاپن نمایش داده شد.

به گزارش روزنه هنر به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی زاده دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» درباره نمایش آثار برتر ژاپنی در سفارت ژاپن در ایران گفت: ما هرساله در این جشنواره استقبال بسیار خوبی از عکاسان کشور ژاپن و ارسال آثارشان به جشنواره داریم و با توجه به اینکه در این دوره رئیس هیات داوران این جشنواره ناکافوجی عکاس مطرح ژاپنی بود و آیاکو عکاس خوب ژاپن در بخش اصلی داوران این جشنواره از کشور فرانسه حضور داشت عکس های خیلی خوب و زیادی از این کشور به این جشنواره ارسال شد.
وی افزود: بخشی از این آثار را در دوسالانه این جشنواره در خانه هنرمندان ایران نیز به نمایش گذاشتیم. همچنین امسال جایزه ویژه عباس کیارستمی نیز  به خانم چیهارو هوری از این کشور رسید. با صحبت هایی که با سفارت ژاپن در ایران داشتیم تصمیم گرفتیم که یک نمایشگاهی اختصاصی از آثار این عکاسان مطرح در این سفارت خانه به نمایش بگذاریم که در نتیجه این آثار به نمایش گذاشته شد.
دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» خاطرنشان کرد: امیدواریم این همکاری و ارتباط با سفارت ژاپن و عکاسان ژاپن ادامه داشته باشد و ما هرساله شاهد این ارتباط فرهنگی بین دو کشور از طریق این جشنواره در بخش فرهنگی باشیم.
وی در پایان گفت: همچنین کشور ژاپن یکی از کشورهای مهم در عرصه هنری جهان است و دارای عکاسان بسیار مهمی در روند تاریخ عکاسی جهان بوده و می تواند یک الگوی عالی برای قیاس با عکاسان دیگر جهان به خصوص ایران که هرساله به این جشنواره ارسال می شود باشد.
عوامل جشنواره عبارتند از: لیلی گلستان شورای سیاست گذاری، مهدی شادی زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست گذاری، علیرضا شادی زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست گذاری، علی فروغی مدیر هنری، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی، مشاور رسانه.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا