سینما

بررسی مسائل مبرم سینما در نشست مشترک شورایعالی تهیه کنندگان و کانون کارگردانان

مسائل مبرم سینمای ایران در نشست مشترک کانون کارگردانان و شورایعالی تهیه کنندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش روزنه هنر، دراین نشست که بدعوت شورایعالی تهیه کنندگان با حضور هیات مدیره کانون کارگردانان برگزار شد، شرایط کنونی سینمای ایران و اقدامات سوء بعضی از عوامل افتراق صنفی، که با فعالیت و اتحاد صنوف منافع شان به خطر افتاده، مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
هیات مدیره هردو صنف در این نشست حمایت کامل خود را از نمایندگان کانون و شورایعالی در شورای پروانه ساخت اعلام کرده و نسبت به شایعه پراکنی ها و نسبت افترا دادن به این فعالان صنفی ، ضمن ابراز انزجار از این رفتار های منفعت طلبانه ومشکوک ، حق هرگونه عدالت خواهی حقوقی و صنفی مشترک را باتوجه به مستنداتی که از تمامی جلسات در وزارت ارشاد موجود است برای هردو صنف محفوظ دانستندو اعلام کردندکه موارد را تا آشکارشدن کامل واقعیت ها و اجرای عدالت درمورد مفتریان پیگیری خواهند کرد.
هیات مدیره هردو صنف با تشکر از زحمات همکاران نماینده در شورای پروانه فیلمسازی به آن دو اطمینان دادند که همچون گذشته وباتمام قدرت از آنها حمایت و حق دفاع از حرمت و حیثت حرفه‌ای را برای آنان محفوظ می‌دارند ودراین راه همچون گذشته حامی رفتارهای صنفی معقول آنان خواهند بود.
درادامه جلسه همچنین برحمایت تشکیلات تهیه کنندگی و کارگردانی از هیات رئیسه خانه سینما تاکید شد و اعضا حاضر در جلسه اعلام داشتند که حفظ و اعتلای خانه سینما به عنوان تنها نهاد فراگیر و متحد کننده تمام اصناف سینمایی همچنان خط قرمز هردو صنف است و به افراد و جریان های عامل افتراق و منفعت طلب اجازه نمی دهند که با حرمت و بقای سینمای ایران و جامعه اصناف رفتار ی غیراصولی داشته باشند.
شرایط حرفه ای تولید و نیاز مبرم به رسیدگی به معضل بیکاری اعضای دو صنف و همچنین بعضی صنوف دیگر سینمایی در بخشی دیگر مورد کنکاش قرار گرفت. برای این منظور مقرر شد که آمار ی که دراختیار صنوف است کامل وبه روز شده و براساس تحلیل آماری موضوع و با همکاری مدیریت دولتی برای جلوگیری از بیکاری اعضا دوصنف فعالیت کرد.
هیئت مدیره های هر دوصنف ضمن اعلام تعامل با سازمان سینمایی در رفع مشکلات اقتصادی و صنفی سینما بر ضرورت واگذاری های تصمیم گیری های حرفه ای منجمله در انتخاب کارگردان اول به اصناف مربوطه تأکید کردند.
لزوم وجود گونه ها( ژانرهای) مختلف سینمایی نیز از دیگر مباحث دو تشکیلات صنفی بود. دراین زمینه و راه های برون رفت از شرایط کنونی مباحث مختلف مطرح شد و
هیات مدیره دو صنف اعلام آمادگی کردند تا براساس آمار مربوطه از میزان و نو ع اشتغال دست اندرکاران سینمایی ، همچنین نوع چینش و نسبت فراوانی گونه های مختلف سینمایی ، با در دسترس قرار دادن اطلاعات واقعی و تحلیل این آمار تصویری واقعگرایانه از سینمای امروز ایران را ارائه دهند.
ادامه و تکمیل مباحث فوق به نشست های آتی کانون و شورایعالی موکول شد.
در پایان هیات مدیره کانون کارگردانان اعلام داشت که همچون گذشته و با قاطعیت از فعالیت شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران حمایت کرده و خواستار تداوم فعالیت شورا باقدرت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا