موسیقی و تجسمی

شب با شکوه تاج و تنبورنوازان طرز در ارسباران

گروه تنبورنوازان طرز به خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی فرشید کاکاوند، شبی با شکوه را برای موسیقی ایرانی در ارسباران رقم زدند.

به گزارش روزنه هنر، کنسرت گروه تنبورنوازان طرز شب گذشته ۱۴ آذر ۱۴۰۲ با عنوان «سِحر سَحر»‌ و در میان استقبال مخاطبان روی صحنه رفت.
این اجرا شامل دو بخش بود که در بخش نخست قطعه‌هایِ «آواز وصال» با شعری از مولانا، «وصال» قطعه بی‌کلام و مستی با شعری از مولانا اجرا شد. در این بخش وحید تاج آواز خواند و فرشید کاکاوند تنبور، رشید کاکاوند تنبک، وحید کاکاوند سه‌تار و شیدا حبیبه‌وند عود نواختند.
بخش دوم این اجرا هم شامل قطعاتِ خانه سودا با شعری از مولانا، ساقی با شعری از حمید عابدیها، رستاخیز(بی‌کلام)، فراق با شعری از ابوسعیدابوالخیر، بیقرار(بی‌کلام)، وایِ دل با شعری از مولانا، مست و دیوانه با شعری از مولانا و رقصان(بی‌کلام) بود.
در روزهایی که اوضاع برگزاری کنسرت‌های موسیقی ایرانی چندان مساعد نیست، بلیت‌های این کنسرت تنها در سه روز به فروش رفت و بسیاری از علاقه‌مندان موفق به تهیه بلیت‌های این اجرا نشدند.
از نکات مهم این اجرا آهنگسازی قطعات بود که تلاش کرده بود تا با حفظ ردپای موسیقی مقامیِ تنبور، اصالت‌های موسیقی ایرانی را هم در دل خود داشته باشد. همچنین وحید تاج آنقدر در اجرای قطعات و آوازها مسلط بود که مخاطبان برای مدتِ بیش از ۹۰ دقیقه میخکوبِ صندلی‌هایشان بودند.
در بخش‌هایی از این اجرا ساز و آوازهایی اجرا شد که در نوع خودش کم‌نظیر بود. فرشید کاکاوند تنبور می‌نواخت و وحید تاج هم آواز می‌خواند؛ این آوازها مخاطبان را مسحور و میخکوب کرده بود.
از بخش‌های مهم دیگر این اجرا، حضور موفق سازهای کوبه‌ای بود. سازهای کوبه‌ای در این اجرا رویکردی خاص را دنبال می‌کردند و هر ساز نقش مستقل خود را در زمان مشخص ایفا می‌کرد. این بخش حاصل تنظیمِ رشید کاکاوند بود.
در این اجرا وحید کاکاوند نوازنده سه‌تار، شیدا حبیبه وند نوازنده عود، رشید کاکاوند، پارسا نظری و آوات کاکاوند نوازندگان تنبک، محمود ملکی نوازنده دف، علی ثقفی، آیسان حسینیان و نسترن حکاکیان نوازندگان بِندیر خواهند بود.
همچنین ملینا دولتی، حیدر حیدری، سید مهران آمالی، پویا یگانه، مجید شهسواری، الهام باطبی، خزان باطنی، مصطفی افشاری عارف، سید رسول رضوی داور، علی نجفی جهانی، حسام الدین جهانی، شهرام رفیعی، علی پیرهادی، عرفان حسنی و سعید طلائی به عنوان تنبورنواز در این اجرا روی صحنه خواهند رفت.
کنسرت سِحر سَحر شب گذشته ۱۴ آذر ۱۴۰۲ به تهیه‌کنندگی یاسر یگانه و با حمایت فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. این کنسرت در هفته‌های پیش‌رو تمدید خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا