فرهنگ و جامعه

جشن تولد صدسالگی «جلال» در خانه‌اش

خانه شعر و ادبیات، گرامیداشتی برای صدمین سالروز تولد جلال آل احمد در خانه این نویسنده که حالا به موزه تبدیل شده، برگزار می‌کند.

به گزارش روزنه هنر، گرامیداشت صدمین سالروز تولد جلال آل‌احمد روز پنجشنبه ۱۶ آذرماه در خانه موزه سیمین و جلال برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خواهرزاده جلال آل‌احمد، محمدحسین دانایی و محمد ناصرزاده پژوهشگر در خانه موزه سیمین و جلال برگزار می‌شود و حضور عموم برای شرکت در این برنامه آزاده است.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه به خانه موزه سیمین و جلال واقع در میدان قدس، خیابان باهنر، خیابان دزاشیب، خیابان رمضانی، خیابان رهبری، کوچه پسندیده، بن‌بست ارض مراجعه کنند.

سیدجلال‌الدین سادات آل احمد، نویسنده‌ تأثیرگذار معاصر ایران، روشنفکر، مترجم و منتقد ادبی، و همسر سیمین دانشور، مترجم و داستان‌نویس شهیر ایرانی، بود که آذرماه ۱۳۰۲ در تهران متولد شد. او در عمر فعالیت نویسندگی خود با تألیف آثاری چون «نون والقلم»، «از رنجی که می‌بریم»، «مدیر مدرسه»، «زن زیادی» و… به شهرت رسید و در جنبش روشنفکری و نویسندگی ایران، تأثیر بسزایی گذاشت. این نویسنده، شهریور ۱۳۴۸ در اسالم گیلان از دنیا رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا