سینما

رقابت ادامه‌دار کمدی‌ها و گیشه ۸۰۰ میلیونی سینما

چهار فیلم جدید اکران شده در سینماها پس از گذشت دو روز بیش از سه میلیارد تومان بلیت فروختند که فیلم کیانوش عیاری بیشترین سهم را در بین آن‌ها دارد.

به گزارش روزنه هنر، از روز چهارشنبه، ۱۵ آذرماه چهار فیلم «ضد»، «مسافری از گانورا»، «ورود خروج ممنوع» و «ویلای ساحلی» به چرخه اکران اضافه شدند که در مجموع با میزبانی از حدود ۶۱ هزار نفرتماشاگر، سه میلیارد و ۲۳۵ میلیون تومان بلیت فروختند.

در این بین فیلم «ویلای ساحلی» جدیدترین ساخته کیانوش عیاری با حضور بازیگرانی همچون رضا عطاران و پژمان جمشیدی شروع موفقیت‌آمیزتری داشت و با بیش از ۴۶ هزار نفر تماشاگر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

همچنین دیگر کمدی اکران شده این روزها «ورود خروج ممنوع» به کارگردانی امید آقایی است که توسط یک روحانی ساخته شده و برای گرفتن مجوز ساخت و نمایش این فیلم هم گویا کم دردسر نداشته است. این فیلم با بیش از هشت هزار نفر تماشاگر به فروش نزدیک به ۴۵۰ میلیون تومان رسیده است.

فیلم «ضد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی که آن را در دسته فیلم‌های سیاسی گیشه سینماها می‌توان گنجاند، در دو روز گذشته میزبان بیش از دو هزار نفر بوده و ۱۰۱ میلیون تومان هم بلیت فروخته است.

همچنین انیمیشن «مسافری از گانورا» به کارگردانی احمد علمدار با فروش بیش از ۳۶۰۰ بلیت در این دو روز ۱۵۵ میلیون تومان فروش داشته است.

در جدول فروش سینمای ایران در سال ۱۴۰۲ «فسیل» کریم امینی همچنان در صدر قرار دارد که با تعداد ۶ میلیون و ۸۳۱ هزار نفر مخاطب، تاکنون بیش از ۲۹۴ میلیارد تومان بلیت فروخته است. مدتی قبل اکران این فیلم در تهران پایان یافته اعلام شد اما همچنان سینماهای پایتخت یک سالن و سانس‌های متعدد را به اکران آن اختصاص داده‌اند.

پس از «فسیل» فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی در جایگاه دوم قرار دارد که با چهار میلیون نفر مخاطب، بیش از ۱۷۵ میلیارد تومان بلیت فروخته و در رویای رسیدن به رقم فروش «فسیل» است.

سومین فیلم پرمخاطب امسال «شهر هرت» به کارگردانی کریم امینی است که فاصله قابل توجهی با دو فیلم صدر جدول دارد و تاکنون فقط حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تماشاگر داشته و ۷۶ میلیارد تومان هم بلیت فروخته است.

فیلم کیانوش عیاری اگرچه همانند این سه فیلم، کمدی صرف محسوب نمی‌شود اما آن را هم باید جزو رقبای این فیلم‌ها در ماه‌های آینده دانست.

در هفته‌های گذشته فیلم‌های کمدی و غیرکمدی دیگری مانند «جوجه تیغی»، «گیجگاه»، «عامه پسند»، «چرا گریه نمی‌کنی؟» و «سلفی با رستم» به اکران درآمده‌اند که در ادامه به جزئیات فروش آن‌ها و نیز دیگر فیلم‌های روی پرده به ترتیب از جایگاه چهارم جدول فروش اشاره می‌شود.

«بچه زرنگ»: یک میلیون و ۳۹۷ هزار نفر تماشاگر و ۴۶ میلیارد تومان فروش

«نارگیل ۲» به کارگردانی داوود اطیابی: ۵۶۸ هزار نفر تماشاگر و ۲۱ میلیارد و ۶۸۸ میلیون تومان فروش

«گیجگاه» به کارگردانی عادل تبریزی: ۳۳۰ هزار نفر تماشاگر و ۱۴ میلیارد تومان فروش

«جوجه تیغی» به کارگردانی مستانه مهاجر: ۱۶۹ هزار نفر تماشاگر و ۷ میلیارد و ۶۰۵ میلیون تومان فروش

«عامه پسند» به کارگردانی سهیل بیرقی: ۱۰۲ هزار و ۶۰۰ نفر تماشاگر و ۴ میلیارد و ۹۳۳ میلیون تومان فروش

«حدود ۸ صبح» به کارگردانی منوچهر هادی: ۸۹ هزار و۸۳۰ نفر تماشاگر و ۴ میلیارد و ۲۲۳ میلیون تومان فروش

«ویلای ساحلی» به کارگردانی کیانوش عیاری: ۴۶ هزار و ۵۴۰ نفر تماشاگر و ۲ میلیارد و ۵۱۹ میلیون تومان فروش

«جنگل پرتقال» به کارگردانی آرمان خوانساریان: ۵۰ هزار و ۳۷۸ نفر تماشاگر و ۲ میلیارد و ۳۴۲ میلیون تومان فروش

«سرهنگ ثریا» به کارگردانی لیلی عاج: حدود ۴۰ هزار نفر تماشاگر و یک میلیارد و ۵۷۷ میلیون تومان فروش

«سلفی با رستم» به کارگردانی حسین قناعت: ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر تماشاگر و ۵۲۵ میلیون تومان فروش

«ورود خروج ممنوع» به کارگردانی امید آقایی: ۸۳۰۰ نفر تماشاگر و ۴۵۲ میلیون تومان فروش

«چرا گریه نمی‌کنی؟» به کارگردانی علیرضا معتمدی: حدود ۵۱۰۰ نفر تماشاگر و ۲۲۹ میلیون تومان فروش

«آهو» به کارگردانی هوشنگ گل مکانی پنج هزار نفر تماشاگر و ۲ میلیارد و ۲۲۲ میلیون تومان فروش

«مسافری از گانورا» به کارگردانی احمد علمدار: ۳۶۰۰ نفر تماشاگر و ۱۵۷ میلیون تومان فروش

«ضد» به کارگردانی امیر عباس ربیعی: ۲۰۰۰ نفر تماشاگر و ۱۰۲ میلیون تومان فروش

در حال حاضر طبق آمار ثبت شده در سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) تا ساعت ۱۰:۴۰ صبح جمعه ۱۷ آذرماه، فروش کل سینمای ایران به ۸۰۰ میلیارد تومان نزدیک شده و ۱۸ میلیون و ۷۶۷ نفر نیز تاکنون تماشاگر فیلم‌های اکران شده در سینماها بوده‌اند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا